Villa Magnergard

M. Arkitektur Emma Jönsson Dysell
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Villa Magnergard znajduje się na obszarze Fårö ze starymi budynkami gospodarczymi i nowymi budynkami. Budynek składa się z trzech połączonych ze sobą brył. Razem tworzą kształt litery U.

Budynek posiada naturalną szarą elewację z drewna sosnowego i drewna stropowego na dachu. Wszystko metodą, która sprawia, że drewno w ciągu kilku tygodni staje się naturalnie szare. To, wraz z faktem, że budynek wkomponowano w istniejącą roślinność, potwierdza, że budynek zintegrowano z krajobrazem, w czasie i przestrzeni. Przed rozpoczęciem prac szkicowych dokonano pomiarów roślinności, bloków wapiennych na miejscu. Naturalna roślinność składa się z dzikich jabłoni, krzewów jałowca, jagód tarniny. Zachowanie jak największej ilości naturalnej roślinności i „wciśnięcie” budynku w istniejący budynek może sprawiać wrażenie, jakby stał na miejscu od dawna czasu i również należy do większego krajobrazu, a nie tylko działki.

Bryłę budynku zaczerpnięto ze starych STODÓŁ gospodarczych ze stromym spadkiem dachów. Niektóre chaty rybackie mają również podobny projekt. Budynek gospodarczy, a także wioski rybackie składają się z kilku tomów, które często są umieszczane w celu stworzenia miejsc schronienia. Villa Magnergard ma wyraźną zamkniętą stronę do okolicznych ulic z „dziką” naturą aż po elewacje. Dziedziniec jest bardziej prywatny, zapewnia schronienie i prywatność oraz jest lepiej zorganizowany.

Lokalizacja: Fårö, Szwecja
Tekst: nowoczesna STODOŁA