Villa N1

JONAS LINDVALL
Partnerzy

O inspiracji

Jonas Lindvall zaprojektował kompleks Villa N1 jako adaptację drewnianych STODÓŁ z ułożonymi poziomo deskami, które były typową częścią architektury na tej części szwedzkiego wybrzeża.

Projekt łączy cechy historyczne z unowocześnionym stylem architektury współczesnej. Jedna strona domu otwarta jest na szwedzki krajobraz, przechodząc w serię zewnętrznych tarasów. Tworzy to mieszaninę przestrzeni zewnętrznych i wewnętrznych w jednej głównej przestrzeni dziennej i ułatwia poruszanie się między poszczególnymi pomieszczeniami.

Projekt obejmuje pięć wewnętrznie połączonych pawilonów, które mają dwuspadowe dachy w stylu szwedzkich stodół. W centrum znajduje się otwarta, nowoczesna przestrzeń dzienna, która dzieli dom na część właścicieli po jednej stronie i sypialnie dziecięce po drugiej.Lekkie linie charakteryzują cały projekt tego wnętrza. Kuchnia i łazienka mają niezwykle proste formy i kształty, które zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów. Blaty w kuchni to piękny marmur. W łazience Lindvall wykorzystał jasny kamień.

Lokalizacja: Szwecja

Tekst: nowoczesna STODOŁA