Villa NTT

Architectuuratelier De Jaeghere Thomas De Bruyne
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Villa NTT znajduje się na terenie prywatnej posesji. Mimo, że znajduje się w centrum miasta, sprawia wrażenie parku. Krótka aleja prowadzi gościa do głębszego obszaru, który najpierw jest otoczony dużymi, okazałymi drzewami. Następnie otwiera się z widokiem na Poelberg. Nachylenie terenu i korzystna orientacja na południe potęgują to poczucie otwartości.

W miejscu starej willi

Villa NTT została zbudowana w tym samym miejscu co poprzedni dom. Poproszono o taką samą kubaturę jak zburzonej willi: parter z dwuspadowym dachem. Zoptymalizowano ten warunek wstępny do liniowej i smukłej bryły z dwuspadowym dachem, który maksymalnie reaguje na otoczenie. Rezultatem jest rozpoznawalna bryła typu z wyrafinowaną minimalistyczną kompozycją białych ścian i głębiej położonej ciemnej stolarki zewnętrznej.

Wrażenie galerii

Fasada ma raczej zamknięty charakter, a architektura prowadzi zwiedzającego do zadaszonego wejścia. Po wejściu do środka odwiedzający szybko konfrontuje się z widokiem przez długą szklaną fasadę. Rytm rozmieszczenia szkła i kolumny sprawiają wrażenie galerii. Stół tarasowy wzmacnia więź między wnętrzem a zewnętrzem i tworzy dodatkowe wrażenia przestrzenne w stosunku do nachylenia ogrodu. Długi baldachim w tylnej ścianie zapobiega ostremu nasłonecznieniu i zapewnia przyjemne wrażenia jako przejście na zewnątrz.

Plan parteru łączy w sobie kilka funkcji, aby zapewnić optymalną interakcję z otoczeniem: zadaszony taras, kuchnia, salon, gabinet i sypialnia. Obszerna platforma tarasowa prezentuje się jako pełnoprawny element architektoniczny w połączeniu ze spadkiem ogrodu i zawiera zintegrowany basen. Do piwnicy, która jest tej samej wielkości co willa, można dostać się zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz przez zewnętrzne patio. Klatka schodowa na patio prowadzi do pokoju gościnnego i strefy wellness, gdzie okno basenu zapewnia naturalne światło i ukośny widok pod kładką na duże drzewa.

Oszczędność czasu z Grenton Smart Home

Villa od Architectuuratelier De Jaeghere to budowla o niemal 360 m2 powierzchni. Otoczona drzewami, które odgradzają budynek od zgiełku ulicy. W tak dużej przestrzeni, rekomendowany byłby system, który oszczędzi właścicielom czasu, jaki zużyliby na zarządzanie oświetleniem, temperaturą czy ogrodem. Dzięki Smart Home Grenton właściciele a system wyręczyłby ich w tych najbardziej monotonnych czynnościach, jak pilnowanie oświetlenia, czy zarządzanie ustawieniami urządzeń HVAC.

Lokalizacja: Flandria Zachodnia, Belgia
Tekst: nowoczesna STODOŁA