Villa Sunnano

Murman Arkitekter Åke E:son Lindman
Partnerzy

O inspiracji

Projekt Villi Sunnano powstał z myślą o stworzeniu rodzinnego domu w Szwecji. Skierowany w stronę północną budynek, ulokowano na trójkątnym cyplu porośniętym sosnami i krzewami borówki. Bryłę budynku zaprojektowano w taki sposób, aby każda ze stron otwierała się na wodę, z wyjątkiem jednej ze stron, ze względu na ryzyko powodzi. Architekci wykorzystali wyjątkowe warunki tego miejsca i stworzyli dom w otoczeniu wody i pięknej przyrody, zachowując przy tym maksimum prywatności.

Wejście do Villi Sunnano znajduje się po stronie południowej. Główną oś domu tworzy piętro górne, a linia tej osi ciągnie się aż do kładki od strony północnej, która łączy się z jeziorem. Każde ze skrzydeł domu posiada patio, które w pełni wykorzystuje dostęp do  światła oraz pozwala napawać się wyjątkowym krajobrazem. Nieważne w której części domu będzie się przebywać, z każdej będzie dostęp do wykadrowanych widoków.

Tuż za osłoniętym wejściem, po lewej stronie, znajduje się kuchnia oraz patio, które zapewnia więcej światła nie tylko z samego rana, ale też w ciągu dnia. Salon z kominkiem to część domu, która jest doskonale doświetlona naturalnym światłem w godzinach wieczornych, a zewnętrzne patio zapewnia ochronę przed wieczornym światłem.

W kierunku wschodnim zlokalizowana jest sauna, pokoje gościnne i pomieszczenia gospodarcze. Sypialnie znajdują się na piętrze. Istniejącą chatę z bali przebudowano na funkcję garażu i składowiska. Ze względu na występujące w otoczeniu domu sosny i głazy, drewniana elewacja i dach „faltak” pokryte zostały siarczanem żelaza.

Ten rodzinny dom jest prawdziwą oazą spokoju, harmonijnie wkomponowaną w dziką przyrodę. Gdyby zainstalowano w nim Smart Home Grenton właściciele zyskaliby pełną kontrolę nad każdym aspektem życia codziennego, dzięki panelowi sterowania i możliwości zdalnego zarządzania przez aplikację mobilną, co jest szczególnie przydatne, gdy są poza domem.

Lokalizacja: Sunnanö, Szwecja

SYSTEM INTELIGENTNEGO DOMU

Grenton Smart Home