Villa Tonden

Hofman Dujardin Matthijs van Roon Photography
Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Villa Tonden to minimalistyczna, pełna inspiracji willa, która składa się z trzech klasycznych elementów z dwuspadowym dachem. Taki podział jednego domu na trzy części łagodzi obecność budynku w otaczającym go krajobrazie i tworzy różne przestrzenie w całym domu. Projekt obejmuje różne tarasy, które wychodzą na otaczające budynek pola i lasy. Choć poszczególne elementy tworzą unikatowe przestrzenie wewnętrzne o różnych cechach, wykorzystanie drzwi przesuwnych wzmacnia ich wewnętrzne połączenie.

Unikatowe przestrzenie

Hall wejściowy z wnęką do czytania otwiera się na główną przestrzeń dzienną. Dzięki ułożeniu przeszkleń z trzech różnych stron, do salonu zawsze wpadają promienie słoneczne, rozjaśniając całe wnętrze. Dwoje dużych, przeszklonych drzwi wychodzi na taras wschodni i zachodni, zamazując podział między przestrzenią wewnętrzną i zewnętrzną. Widoczna drewniana konstrukcja dachu podkreśla wysokość pomieszczenia. Salon jest sercem tego domu, który zachęca rodzinę do organizacji długich, wieczornych spotkań rodzinnych oraz spędzenia czasu w przytulnym i ciepłym wnętrzu przy kominku.

Sypialnia główna połączona jest z prywatną łazienką, a duże okno otwiera tę część domu na piękne widoki, na rosnący obok dziki las. Sypialnia dzieci ma wnękę z wbudowanym łóżkiem piętrowym, które zapewnia im poczucie bezpieczeństwa w dzikim krajobrazie widocznym przez duże okno. Dzieci, nie wychodząc z łóżka, wciąż mogą patrzeć na pojawiające się za oknem ptaki i jelenie.

Poza sypialnią główną i dziecięcą, na poddaszu znajdują się jeszcze dwa dodatkowe pokoje gościnne z oknami dachowymi, przez które można oglądać gwiazdy oraz wierzchołki drzew. W ten sposób architekci stworzyli dla każdej przestrzeni wyjątkowe relacje z otaczającą dom przyrodą.

Nowoczesne rozwiązania

Villa Tonden – harmonia architektury i natury w jednym. Dom łączy trzy klasyczne sylwetki, tworząc niezwykłe przestrzenie i płynne przejścia między wnętrzem a otaczającą zielenią. Duże, przesuwne szklane drzwi i drewniane detale podkreślają połączenie z przyrodą. Wyobraź sobie jeszcze większy komfort z Systemem Smart Home Grenton, który automatycznie dostosowywałby żaluzje do cyklu dziennego, zapewniając idealne światło o każdej porze.

SYSTEM INTELIGENTNEGO DOMU

Grenton Smart Home