Villa Tonden

WT ARCHITECTURE MATTHIJS VAN ROON AMSTERDAM
Partnerzy

O inspiracji

Ta pełna inspiracji, minimalistyczna nowoczesna STODOŁA znajduje się w Holandii, a została zaprojektowana w 2019 roku przez firmę Hofman Dujardin Architects.

Willa Tonden składa się z trzech klasycznych elementów z dwuspadowym dachem. Taki podział jednego domu na trzy części łagodzi obecność budynku w otaczającym go krajobrazie i tworzy różne przestrzenie w całym domu. Projekt obejmuje różne tarasy, które wychodzą na otaczające budynek pola i lasy. Choć poszczególne elementy tworzą unikatowe przestrzenie wewnętrzne o różnych cechach, wykorzystanie drzwi przesuwnych wzmacnia ich wewnętrzne połączenie.Unikatowe przestrzenie

Hall wejściowy z wnęką do czytania otwiera się na główną przestrzeń dzienną. Dzięki ułożeniu przeszkleń z trzech różnych stron, do salonu zawsze wpadają promienie słoneczne, rozjaśniając całe wnętrze. Dwoje dużych, przeszklonych drzwi wychodzi na tarasy wschodni i zachodni, zamazując podział między przestrzenią wewnętrzną i zewnętrzną. Widoczna drewniana konstrukcja dachu podkreśla wysokość pomieszczenia. Salon jest sercem tego domu, zapraszając rodzinę do organizacji długich, wieczornych spotkań rodzinnych oraz spędzenia czasu w przytulnym i ciepłym wnętrzu przy kominku.

Sypialnia główna połączona jest z prywatną łazienką, a duże okno otwiera tę część domu na piękne widoki na rosnący obok dziki las. Sypialnia dzieci ma wnękę z wbudowanym łóżkiem piętrowym, które zapewnia im poczucie bezpieczeństwa w dzikim krajobrazie widocznym przez duże okno. Dzieci, nie wychodząc z łóżka, wciąż mogą patrzeć na pojawiające się za oknem ptaki i jelenie.
Poza sypialnią główną i dziecięcą, na poddaszu znajdują się jeszcze dwa dodatkowe pokoje gościnne z oknami dachowymi, przez które można oglądać gwiazdy oraz wierzchołki drzew. W ten sposób architekci stworzyli dla każdej przestrzeni wyjątkowe relacje z otaczającą dom przyrodą.

Taki budynek, można wyposażyć w pompę ciepła NETSU.

NETSU S.A. to producent pomp ciepła, czyli nowoczesnych, ekologicznych urządzeń grzewczych, typu MONOBLOK i SPLIT. To urządzenia niezawodne i trwałe, a dodatkowo praktycznie bezobsługowe, wystarczy wpisać na termostacie wymaganą temperaturę, a urządzenie robi resztę. Konfigurując je odpowiednio do warunków pogodowych, jesteśmy w stanie sporo zaoszczędzić. Pompa ciepła jest urządzeniem, które nie produkuje energii, unikamy więc jakiegokolwiek procesu spalania, co jest oczywiście ogromnym plusem, ponieważ nie wytwarzamy żadnego kurzu, popiołu, spalin i innych efektów ubocznych. Urządzenie w pełni wykorzystuje energię zgromadzoną w środowisku naturalnym z wody, gruntu czy powietrza.

Dzięki zastosowaniu odpowiednich procesów pompa potrafi przetworzyć zebraną, pierwotną energię, którą dostarczy do naszej instalacji grzewczej.

Lokalizacja: Holandia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Producent pomp ciepła

NETSU