Villa Vergelle w Toskanii

URLAUBSARCHITEKTUR
Partnerzy

O inspiracji

Za klasyczną, toskańską fasadą tej willi kryje się chłodny, monochromatyczny, nowoczesny dom wakacyjny.
Z zewnątrz budynek, który stoi na sporej działce w dolinie Val d’Orcia w środkowej części Włoch, wygląda jak wiele innych tradycyjnych willi, które można znaleźć na pełnych wzgórz rolniczych terenach Toskanii. Jednak za tymi ścianami, wnętrza Willi Vergelle zaskakują swym wyszukanym połączeniem nowoczesnego i industrialnego chłodu z maleńką nutą Skandynawii.Willa stoi na pochyłej działce otoczonej cyprysami, dębami i sosnami. Ma duży ogród i prywatny basen, otoczony nowoczesnymi leżakami. Schody przy basenie prowadzą jeszcze na spory taras z zacienionymi krzesłami i stołem. Goście mogą tam w spokoju wypocząć po pływaniu, jedząc lekki posiłek.

Na dużej, otwartej powierzchni na parterze, o wielkości blisko 100 m2, znajduje się przestronny salon z betonowymi podłogami, odsłoniętymi stalowymi filarami i dużymi oknami. Ciemnoszara sofa pozwala stworzyć atmosferę, która przypomina bardziej industrialny loft. Salon przechodzi w otwartą kuchnię z wyspą zrobioną z drewna i stali, stołem i dużym, otwartym kominkiem.

Monochromatyczny plan wnętrza został zaprojektowany przez Roba Landeweerda, który podkreślił różne tekstury i różnorodne wykończenia. Meble ze starego drewna dodają wiejskiego uroku tym industrialnym, nowoczesnym przestrzeniom.

Willę, w której wygodnie zmieści się od sześciu do ośmiu osób, można wynająć przez cały rok.

Tekst: nowoczesna STODOŁA