Zwolnij w Naturze

Domki w Naturze

Kategorie: Domy wypoczynkowe
Partnerzy

O inspiracji

Choćbyśmy mocno się starali o wypracowanie złotego środka pomiędzy najważniejszymi sferami naszego życia, wciąż zapominamy o swoich potrzebach — coraz bardziej zmęczeni, znużeni i przebodźcowani. Długie godziny spędzamy w kolejkach do lekarzy, zapominając o tym, że rozwiązanie jest znacznie bliżej, niż sądzimy: wystarczy jedynie zwolnić. O czym doskonale wiedzą właściciele nadmorskich Domków w Naturze.

Recepta na slow life

Filozofia slow life to nic innego jak życie w zwolnionym tempie. Z dala od wielkomiejskiego pędu, korporacyjnego żargonu i korków jak stąd do Warszawy. Z dala od wszystkiego, co sprawia, że żyjemy szybko, ale mało treściwie. Ten nowoczesny styl życia, który przybył z potrzeby wielkich, zatłoczonych miast przesiąknął nawet najdalsze zakątki świata, do których coraz chętniej wybieramy się w poszukiwaniu owianego legendą — świętego spokoju. Trend związany z ideą slow life szybko ewaluował. Dziś rozróżniamy również takie pojęcia jak slow traveling, slow parenting czy nawet slow cooking. Na czym polega jego ewenement i dlaczego tak prosta zmiana sposobu życia ratuje nas od trudnej codzienności?

Życie zgodne z zasadami slow life to także praktykowanie uważności i wdrożenie w życie minimalizmu. Bynajmniej nie chodzi tu o życie w ślimaczym tempie czy zaniedbywanie obowiązków! Slow life to celebrowanie porannej kawy w otoczeniu pierwszych promieni słońca; docenianie zarówno zapachów, jak i dźwięków, których nie sposób dostrzec na co dzień. To także spacer z psem, podziwianie zachodu słońca i blasku gwiazd. Jeśli sądzisz, że barwne epitety Ciebie nie dotyczą, najpewniej jeszcze nie spróbowałeś tego wyjątkowego stylu życia… a może warto zacząć już dziś?

Bezcenne tu i teraz w Naturze

Czy uwierzysz, jeśli Ci powiemy, że zmiana sposobu życia wymaga jedynie (i aż!) – sposobu myślenia? Slow life jest niczym innym jak wartościowym nawykiem, którego uczymy się powoli, jak małe dzieci – krok po kroku. Nawyk ten tym bardziej wchodzi nam w krew, im mocniej doceniamy otaczające nas drobiazgi. Niezmąconą ciszę w salonie – dokładnie w tym samym, w którym każdego dnia od rana do nocy brzęczało radio. Zdrowy i syty posiłek, zjedzony przy sumiennie nakrytym stole, zupełnie bez okazji; spotkania towarzyskie bez telefonu w dłoni, z gotową setką powiadomień w tle. Jeśli taka perspektywa uruchamia Twoją wyobraźnię, to znak, że jesteś gotów na tę małą-wielką zmianę. A my, spieszymy z gotową propozycją.

Wypoczynek w rytmie SLOW

W nurcie życia slow doskonale odnalazła się szeroko pojęta turystyka. Aranżując nasze Domki w Naturze zadbaliśmy o każdy detal ich wnętrza. W każdym z 8 domków, otoczonych kwitnącym ogrodem znajdziecie dobrze wyposażony aneks kuchenny. W nim przygotujecie pyszne i zdrowe posiłki — zwłaszcza jeśli sięgniecie po regionalne przysmaki. Przytulny salon a w nim – blask rozpalonego kominka ukoi Wasze zmysły, pozwalając odpłynąć nawet najbardziej natrętnym myślom. Komfortowe sypialnie i urokliwe skosy w mig wprawią Was w dobry nastrój. Wygodny komplet wypoczynkowy, zlokalizowany na drewnianym tarasie umożliwi odpoczynek na wiele sposobów: z książką w dłoni czy słuchawkami w uszach. Gdy zaledwie 25 metrów spacerem dzieli Was od cudownego zapachu leśnego igliwia, może zdawać się, że nic więcej do szczęścia nie potrzeba; mija kwadrans, a przed Tobą rozpościera się idealna tafla morza — słyszysz jego szum, pozwalając swoim myślom odpłynąć… Nie musisz martwić się potrzebą odnalezienia ciszy. To właśnie ona, wraz z nadmorską aurą, otaczającą to miejsce będą towarzyszyły Ci przez cały pobyt. Całość, została zaprojektowana tak, abyście mogli znaleźć upragniony balans w każdym detalu: w otoczeniu kwitnących w ogrodzie kwiatów, krzewów i kojącej zmysły lawendzie.

Marzymy o tym, abyście poczuli to miejsce każdą komórką ciała, od świtu do zmierzchu: zapomnieli, choć na moment, że urlop dobiegnie końca, a obowiązki ponownie spadną na wasze barki. Bądźcie tu – i teraz, a my dołożymy wszelkich starań, aby nie tylko Wasz urlop, ale i całe życie nabrało rytmu SLOW.

Dowiedz się więcej o Domkach w Naturze i obserwuj ich Facebook i Instagram. Zapraszamy również do ich zakładki na łamach nowoczesnej STODOŁY.

Lokalizacja: Lubiatowo, Polska