W otulinie lasu tekowego

AARCANO ARQUITECTURA ANDRÉS GARCÍA LACHNER
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Entre Tecas to dom zaprojektowany specjalnie dla Rancho Avellanas, zrównoważonej rodzinnej farmy zajmującej się produkcją rzemieślniczych serów kozich. Został zbudowany z myślą o wynajmie świadomym ekologicznie poszukiwaczom przygód, którzy chcieliby odłączyć się od codziennego świata i połączyć z naturą. Jest rzeczywiście wyjątkowy. Otoczony drzewami tekowymi na tej rzemieślniczej farmie serów, oferuje spokój z dala od miasta, ale blisko wszystkich podstawowych udogodnień. Jego staranne umieszczenie w środku gęstego lasu tekowego i rodzimych drzew stworzyło atmosferę równowagi i kontrastów.

Dyskretna geometria domu jest zorientowana ze wschodu na zachód; jego ciemnoszary kolor naśladuje kolor kory tekowej, dzięki czemu wtapia się w scenerię i zapewnia doskonały kamuflaż. Projekt jest prosty i lekki, składa się z prostokąta z jedną fasadą otwartą na aktywne życie koziej farmy. Aby rozwiązać problem spływu ziemi i deszczu, dom stoi na palach. Unosi go ponad ściółkę lasu, co minimalizuje jego ślad i wpływ na środowisko. Umożliwia również przechodzenie dzikiej zwierzyny i cyrkulację powietrza.

Układ domu zorganizowano z myślą o dynamicznym wiejskim stylu życia. Wchodząc do lasu, wchodzi się do centralnej części dziennej, która łączy dwie części sypialne zwrócone do siebie, jedną po wschodniej stronie, a drugą po zachodniej. Dom otwiera się na drewniany taras. Rozciąga się on pod głębokim nawisem na różne przestrzenie domu i oferuje widok na północ od życia na farmie kóz. Całe drewno do projektu pochodzi z ponownie zalesionych drzew posadzonych przez klientów 40 lat temu; szczegóły wykonano ręcznie na miejscu. Entre Tecas reprezentuje wizję i pracę rozpoczętą wiele lat temu przez rodzinę, która stara się prowadzić proste życie w zgodzie z naturą.

Powierzchnia: 143 m2
Lokalizacja: Kostaryka
Tekst: nowoczesna STODOŁA