W połączeniu nowoczesnej architektury i klasycznych włoskich tradycji

KULENKO ARCHITECTS
Kategorie: Domy kamienne
Partnerzy

O inspiracji

Nowoczesna i jednocześnie wyjątkowa prywatna rezydencja zaprojektowana przez Kulenko Architects w Kijowie na Ukrainie wyraźnie należy do kategorii architektury nagradzanej. Prywatne osiedle zostało zaprojektowane z myślą o nowoczesnej rodzinie o wyrafinowanych gustach, która lubi przyjmować gości w domu.

Klienci chcieli mieć nowoczesny dom ze wszystkimi niezbędnymi osiągnięciami nowoczesnej architektury i ergonomii, jednocześnie inspirowany Toskańską architekturą. Na tej podstawie narodziła się koncepcja stworzenia nowoczesnej, niezwykle komfortowej rezydencji, opartej na duchu klasycznej włoskiej architektury kamiennej.

nowoczesna STODOŁA idealnie wpisuje się w działkę budowlaną, dzieląc ją na dwie strefy, publiczną i prywatną. Zagospodarowanie terenu zapewnia funkcjonalna ściana z otworami. Część ogólnodostępna służy jako strefa do przyjmowania gości. Część prywatna obejmuje basen, trawnik i ogród.

TOSCANA RESIDENCE ma powierzchnię 525 m2. Na parterze znalazło się miejsce na garaż na dwa samochody i łódź o długości 8 metrów, strefa ochrony, strefa obsługi technicznej, biuro, strefa gier, przestronny hol z kuchnią i kanapą, druga kuchnia dla kucharza oraz osobny pokój z osobnym wejściem z ulica do przechowywania narzędzi ogrodniczych. Piętro podzielono na część sypialni dla dorosłych oraz sypialni dla dzieci. Strefy dla dorosłych i dla dzieci oddzielono atrium i klatką schodową,

Fasadę rezydencji wyłożono kamiennym łupkiem z włoskich złóż górskich. Budynek posiada dach płaski i dwuspadowy. Płaskie powierzchnie dachu pokryto deską tarasową i pełnią one funkcję balkonu. Spadziste sekcje dachu wykonane są w technologii zakładek metalowych, w szlachetnym ciemnobrązowym kolorze.

W rezultacie projekt ten odzwierciedla marzenie klienta o posiadaniu wyjątkowej architektury w której można nie tylko żyć z poczuciem komfortu i satysfakcji, ale także z dumą przekazać tę rezydencję dzieciom i przyszłym pokoleniom jako wyjątkowe dziedzictwo.

Lokalizacja: Kijów, Ukraina