W sąsiedztwie rezerwatu przyrody Mechelińskie Łąki

  Kategorie: Domy ceglane Z Polski

  O inspiracji

  nowoczesna STODOŁA o powierzchni całkowitej 231m2 z garażem dwustanowiskowym została zbudowana w 2019 roku. Dom jest położony w ostatniej linii zabudowy w bezpośrednim sąsiedztwie rezerwatu przyrody Mechelińskie Łąki. Teren rezerwatu rozciąga się od strony północnej i wschodniej, odgradzając działkę od znajdujących się w odległości ok. 600 m wód zatoki.

  Teren przeznaczony pod zabudowę wznosi się nieznacznie ponad rezerwatem. Dom zaprojektowano na łagodnym północnym zboczu, opadającym w kierunku rozpościerających się poniżej połaci nadmorskich traw.

  Zasadnicza bryła budynku, mieszcząca część mieszkalną, ma tradycyjną formę, z dachem dwuspadowym i elewacją pokrytą drewnem. W północnej elewacji szczytowej, skierowanej w kierunku rezerwatu, ponad którym widać wody zatoki, a za nimi linię Mierzei Helskiej, zaprojektowano fasadę szklaną, aby otworzyć wnętrze domu na ten niezwykły widok.

  Do głównego korpusu przylega parterowa bryła garażu, z tarasem na dachu.

  Rozkład pomieszczeń:

  Parter: Salon z kominkiem i jadalnią ok 50m2, kuchnia, spiżarnia. Pokój gościnny z osobnym wyjściem, łazienka, pralnio suszarnia, duży hol, wiatrołap, pomieszczenie gospodarcze z wyjściem do ogrodu. Garaż dwustanowiskowy.

  Piętro: Trzy sypialnie, garderoba oraz pokój kąpielowy.

  Dom ogrzewany oraz chłodzony jest pompą ciepła. We wszystkich pomieszczeniach ogrzewanie podłogowe, wylewki anhydrytowe.

  nowoczesną STODOŁĘ ocieplono metodą lekką suchą a drewno z elewacji pozostawione bez impregnacji do spatynowania. Elewacja wentylowana.

  Lokalizacja: Gdynia, Polska

  Architekt

  Domy czytelników