Wakacyjny dom Vinkeveen

Thomas Architects Nabor Photography
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Ten dom wolnostojący położony jest na nabrzeżu jezior Vinkeveen. Dom zaprojektowano na wzór nowoczesnej STODOŁY, z mocną formą dachu z drewnianych desek. Od strony nabrzeża fasada jest całkowicie przeszklona, co zapewnia widok na rozległy krajobraz. Od strony ulicy przewidziano zamkniętą elewację ze sporadycznymi otworami okiennymi, co zapewnia pożądaną prywatność od tej strony.

Dom zbudowany jest z systemu słupów i belek Finnhouse. W systemie tym zastosowano ciężkie drewniane kolumny i belki tworzące konstrukcję. Przestrzenie utworzone pomiędzy słupami i belkami będą miały duże szklane fasady lub zamknięte ściany. Odsłonięta drewniana konstrukcja tworzy subtelne detale o nowoczesnym wyglądzie.

Cały dom pokryty jest listwami z palonego drewna. Ta specjalna technika spalania Shou Sugi Ban inspirowana jest starożytnymi japońskimi tradycjami. Każdy drewniany panel wypala się w piecu, nadając mu niepowtarzalną warstwę węgla. W tym procesie ciepło ognia pozostaje widoczne w kolorze i fakturze drewna.

Lokalizacja: Vinkeveen, Holandia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Fotograf

Nabor Photography