Washington country ranch

Lake Flato Architects Andrew Pogue
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Ranczo Washington County, położone na subtelnym wzniesieniu z widokiem na cichy staw i łagodne pola z odległymi widokami, zostało zaprojektowane jako schronienie dla dwóch geologów prowadzących spokojniejsze wiejskie życie. Projekt skupiał się na minimalizacji klimatyzowanej przestrzeni, aby promować połączenie z otoczeniem i otaczającym krajobrazem.

Główna część dzienna i apartamenty dla gości otaczają centralny dziedziniec i mały ogród ziołowy, a duże, składane drzwi otwierają salon na werandę z widokiem na basen. Weranda stanowi przedłużenie ich głównej przestrzeni mieszkalnej, z zadaszoną, wygodną przestrzenią obserwacyjną do obserwacji ptaków oraz piecem opalanym drewnem, w którym można wypiekać pizzę i chleb. Aby zminimalizować wpływ na środowisko, panele słoneczne o mocy 15 kW na dachu wiaty równoważą większość zużycia energii przez dom.

Wewnątrz, niestandardowe szafki z drewna daglezji, które można było zobaczyć w całym domu, zostały zbudowane na miejscu przez właściciela w STODOLE, która została zaprojektowana jako stolarnia i miejsce pracy, aby pomieścić hobby właściciela, jakim jest obróbka drewna. Podłogi orzechowe stosowane w całym domu zostały zebrane z drzewa rosnącego na farmie członka rodziny, co stanowi ukłon w stronę rolniczej historii rodziny właściciela. Dom został zaprojektowany tak, aby właściciele mogli wykorzystać swoje dotychczasowe hobby, jednocześnie realizując nowe.

Lokalizacja: Washington, TX, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA