Wedgewood Park Residence

Great Lake Studio Scott Norsworthy
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Rezydencja na przedmieściach Toronto została ukształtowana w oparciu o złożony program projektowy. Architekci mieli stworzyć wyraźnie współczesny dom, który nie będzie obcy łagodnemu podmiejskiemu otoczeniu. Mieli również spełnić skomplikowane potrzeby związane ze stylem życia dużej, wielopokoleniowej rodziny na niewielkiej powierzchni.

Dom delikatnie wpasowuje się w uliczny krajobraz, ale jednocześnie mocno się wyróżnia. Na pierwszy rzut oka odzwierciedla ogólny masowy styl i dachy dwuspadowe swoich sąsiadów, ubranych w napiętą okładzinę z niestandardowego opalanego cedru. Poruszając się po obwodzie, dom wyraża się bardziej swobodnie.

Rodzina gromadzi się na parterze, który jest otwarty i rozległy. Obszary mieszkalne, jadalne i kuchenne są luźno oddzielone długimi ramionami niestandardowych dębowych szafek. Podobnie jak reszta domu, obszary mieszkalne na parterze są rygorystycznie i efektywnie zaplanowane, ale sprawiają wrażenie przestronnych. Wydają się rozszerzać dom przez duże przeszklenia sięgające od podłogi do sufitu, prowadzące do zielonych terenów ogrodowych. Ukryty poza zasięgiem wzroku, prywatny apartament pozwala starszym teściom przebywać blisko wspólnych obszarów bez konieczności korzystania ze schodów.

W przeciwieństwie do otwartej, poziomej orientacji parteru, górny poziom zorientowano pionowo i podzielono. Po raz kolejny przestrzenie są kompaktowe, ale sprawiają wrażenie przestronnych dzięki strzelistym sklepieniom i światłu dziennemu ze świetlików rozmieszczonych wzdłuż kalenicy dachu. Sypialnie dla dzieci są długie i liniowe, ale także wysokie, owinięte wokół wspólnych prywatnych łazienek.

Lokalizacja: Toronto, Kanada
Tekst: nowoczesna STODOŁA