Westport Colonial

Kathleen Walsh Interiors Rikki Snyder
Partnerzy

O inspiracji

Kathleen Walsh, wraz z firmą John Desmond Builders, otrzymała zlecenie renowacji XVIII-wiecznego zabytkowego domu zlokalizowanego w stanie Connecticut. Celem tego projektu było stworzenie domu, który honoruje przeszłość, odzwierciedla zamiłowanie właściciela do podróżowania po świecie i lepiej reprezentuje rodzinę i dalszych członków rodziny. Właściciele tego domu w stylu kolonialnym zawsze cenili autentyczność i niepowtarzalne akcenty.

Usytuowany na narożnej działce, dom ma dwie ekspozycje na ciche ulice. Historyczna fasada pozostała praktycznie nienaruszona, zachowując swój urok sprzed ponad dwóch wieków. W widoku z boku widać nowszy dodatek w stylu wiejskiego domu. Z tyłu domu kryje się rozległy ogród, taras i piękny basen, zaprojektowany z myślą o komfortowym życiu.

Przez lata projektantka nauczyła się, że połączenie nowoczesnych elementów z tradycyjnymi ustawieniami może wydobyć to, co najlepsze w obu światach. Aby osiągnąć harmonię w całym domu, skupiła się na starannym doborze wykończeń, kolorów i faktur. W tym domu odsłonięty sufit z belkami stropowymi pokryto ciepłąm miodową patyną. Podłogi z szerokich desek noszą ślady poprzednich dziesięcioleci użytkowania, odzwierciedlając miłość, jaką ten dom cieszył się przez wieki. Nowe meble starannie dobrano, aby stworzyć wielowarstwową historię, w której przeszłość i teraźniejszość płynnie przeplatają się.

Lokalizacja: Westport, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA