Whistler Cabin

Little Giant Ema Peter
Partnerzy

O inspiracji

Położony w spokojnym miasteczku Whistler i otoczony rozległymi lasami, Whistler Cabin jest spokojnym miejscem wypoczynku dla rodziny. Dom wywołuje poczucie całkowitego odosobnienia, mimo że tętniące życiem centrum wioski jest wciąż w zasięgu ręki.

Perła z lat 90.

Ta klasyczna chata z bali, zbudowana pierwotnie na początku lat 90. XX wieku, uosabia kwintesencję kanadyjskiego uroku. Ta czteropoziomowa kabina rozciąga się na powierzchni 342 metrów kwadratowych. Składa się z trzech głównych sypialni, apartamentu dla gości i części wypoczynkowej na poddaszu. Zestawienie minimalistycznego projektu z bogatym historycznym otoczeniem nadaje mu niepowtarzalny charakter. Czyni go trafnym odzwierciedleniem osobowości i wizji właściciela, Lyndona Cormacka. Zaangażowanie Lyndona doprowadziło go do tej nieco przestarzałej, ale dobrze zachowanej posiadłości.

Nowoczesny vintage

Chcąc spersonalizować przestrzeń, nawiązał współpracę z architektem i przyjacielem Markiem Burkartem z Little Giant Studio. Ich proces renowacji obejmował wprowadzenie unikalnych „stref”, takich jak główna część dzienna z kominkiem z kamienia, sala muzyczna oraz „kryjówka inspirowana latami 70.”. Czerpiąc inspirację z kanadyjskiej kultury kabinowej, wspomnień z dzieciństwa, przygód na snowboardzie, estetyki vintage i przytulnych pogawędek przy kominku, kabina prezentuje ciepłe odcienie i bogatą zieleń. Pokoje bez konstrukcji z bali wyłożono boazerią z białego dębu, a kryjówkę pokryto zieloną wełnianą wykładziną połączoną z gontami cedrowymi.

Renowacja miała na celu stworzenie harmonijnej równowagi pomiędzy przeszłością i teraźniejszością. Projekt łączy ciepłe odcienie z otoczeniem, a wprowadzenie nowych elementów przez Marka Burkarta dodaje współczesnego charakteru. Wynik? Idealne ucieleśnienie wyluzowanej, wygodnej, zabawnej i nieoczekiwanej atmosfery. Mieszanka osiągnięta dzięki skrupulatnemu połączeniu starych i nowych elementów projektu. Whistler Cabin jest świadectwem współczesnego designu przeplatającego się z estetyką vintage. Jest to, jak to ujął Cormack, „kwintesencja kanadyjskiej chaty z bali o współczesnej estetyce salonu z lat 70., wypełnionej sztuką i zaprojektowaną z myślą o praktycznym życiu”.

Lokalizacja: Whistler, Kanada
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

Fotograf