Wiejski dom z nowoczesnym akcentem

STANTON ANDREWS ARCHITECTS
Partnerzy

O inspiracji

Zadaniem Stanton Andrews architects, dla klienta z Manchesteru było połączenie najlepszego nowoczesnego designu z charakterystycznym otoczeniem i lokalizacją ich wiejskiego domu w White Coppice.To było wyzwanie, ponieważ ich dom był kiepsko zaprojektowaną dziesięcioletnią przebudową STODOŁY. Nasze propozycje rozpoczęły się od przeniesienia drzwi wejściowych i parkingu dla gości na północno-wschodnią fasadę budynku, co umożliwiło nam zmianę położenia drzwi i połączenie wewnętrznych pomieszczeń w celu stworzenia wspaniałej kuchni i jadalni od strony południowej.

W ramach rozwiązania „naprawiliśmy” płytki dach i podnieśliśmy go, tworząc antresolę. Aby jeszcze bardziej otworzyć przestrzeń wewnętrzną, dwie istniejące oddzielne klatki schodowe zostały przeniesione i wymienione, tworząc otwartą przestrzeń obejmującą całą wysokość budynku.

Ta nieruchomość znajduje się na obszarze objętym ochroną, a sukces projektowy jest częściowo spowodowany bliską współpracą między Stantonem Andrewsem a lokalnym inspektorem ochrony przyrody.

Lokalizacja: Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA