Proste formy. Ponadczasowa architektura. Materiały odporne na zużycie. Energooszczędność. Ekologia.
Czy możliwe jest połączenie w jednej inwestycji wszystkich tych elementów?
Inwestycja Willa Fort CZE w Warszawie jest przykładem udanego połączenia różnorodnych materiałów, które – mimo upływu lat – nie tracą nic z pierwotnego efektu.
W dobie wzrastających kosztów osobowych, materiałów budowlanych i energii coraz częściej budujący decydują się na rozwiązania nie najtańsze, ale najefektywniejsze. Pod względem niskiego kosztu użytkowania, większej efektywności energetycznej, braku wilgoci i mostków termicznych, łatwości i czystości w montażu – fasady wentylowane są rozwiązaniem, na które coraz częściej decydują się architekci, którzy swoim nazwiskiem chcą promować rozwiązania skuteczne i trwałe.
Do wykonania fasady wentylowanej Willi Fort CZE wykorzystano płyty z betonu architektonicznego GRC w kolorze biały beton oraz deski z jesionu parzonego Thermory. Całość zwieńczono ponadczasowym detalem attyki z blachy aluminiowej. Aluminium malowane proszkowo to materiał, który nie podlega korozji i degradacji pod wpływem upływającego czasu – w praktyce może przetrwać dekady wraz z budynkiem.
Płyty z betonu architektonicznego stanowią jedno z najbardziej modnych rozwiązań na elewacji. Pozwalają architektom na kreowanie praktycznie dowolnych rozwiązań okładzin wentylowanych, zarówno pod względem rozmiarów płyt, jak i form przestrzennych. Płyty z betonu architektonicznego / GRC dodają elewacjom i wnętrzom elegancji i surowości, jednocześnie zapewniają efekt naturalnego starzenia i autentyczności. W firmie PRIUS z powodzeniem stosujemy płyty z betonu architektonicznego na obiektach różnego przeznaczenia i skali. Od domów prywatnych, wielkopowierzchniowych budynków mieszkaniowych, po obiekty użyteczności publicznej i po designerskie hotele, takie jak Hotel Nobu w Warszawie.
Drewno, jako materiał budowlany, przeżywa obecnie prawdziwą rewolucję, która nie ominęła też fasad. Materiał wpisuje się w trend budownictwa zrównoważonego i ekologicznego, gdyż jako jedyny może być całkowicie odtworzony w naturze oraz – przy odpowiedniej trosce – przetrwać dekady. Drewniane elewacje pojawiają się w tradycyjnym, minimalistycznym i skandynawskim stylu budownictwa. Obróbka oraz dobór drewna pozwalają uzyskać praktycznie dowolny efekt okładziny, który może też zmieniać się z czasem starzenia się materiału.
Zapraszamy do kontaktu architektów i wykonawców. Nasi specjaliści aktywnie uczestniczą w procesie doradczym i pomagają dobierać rozwiązania konstrukcyjne i materiały elewacyjne fasad w taki sposób, aby efekt każdorazowo spełniał oczekiwania techniczne, estetyczne i budżetowe naszych Klientów.
Lokalizacja: Warszawa