Willa Kohlhofen w górskim otoczeniu Austrii

  Kategorie: Wnętrza

  O inspiracji

  Ta nowoczesna Willa Kohlhofen, położona w górskiej gminie Reith bei Kitzbühel w Austrii, została zaprojektowana przez firmę Plan360°.

  Budynek składa się z dwóch elementów – dwukondygnacyjnej podstawy i górnej kondygnacji – przy czym oba elementy ułożone są względem siebie pod kątem prostym. W ten sposób architekci optymalnie wykorzystali unikalną lokalizację nieruchomości i widoki na piękne, górskie otoczenie.

  Dolna część domu została obłożona z zewnątrz szarym kamieniem, natomiast górną wykończono pionowo ułożoną deską.

  Wejście na parterze prowadzi do przedpokoju, z którego można dostać się na inne piętra, korzystając z windy osobowej lub schodów. Od strony zachodniej powstały cztery sypialnie, z których każda ma swoją łazienkę. Od wschodu powstało otwarte zadaszenie parkingowe, które łączy się bezpośrednio z domem dzięki wstawionym tu drzwiom. Drzewa, które wyrastają przez otwory w dachu wiaty, tworzą w tym miejscu otwartą i przyjazną atmosferę.

  Na najniższym poziomie nowoczesnej STODOŁY „Willa Kohlhofen”, od strony zachodniej, urządzono sypialnię główną właścicieli. Sąsiaduje ona z salą fitness, strefą wellness i spa oraz piwnicą na wina. W oddalonej strefie zlokalizowano pomieszczenia gospodarcze, magazynowe i techniczne.

  Najważniejszym jednak miejscem domu jest w tym projekcie przestrzeń wspólna, która znajduje się na najwyższym piętrze. Element z dwuspadowym dachem jest umieszczony na niższej kondygnacji, która tworzy jego podstawę, odwracając jednak kierunek piętra na linię północ-południe. W ten sposób wnętrza ustawiono w taki sposób, by otwierały się w kierunku pasma górskiego Wilder Kaiser. Na piętrze, z balkonami na obu końcach, powstała otwarta kuchnia z salonem. Od strony zachodniej znajduje się wyjście na duży taras na dachu z zadaszoną częścią wypoczynkową.

  Szukasz lampy jak w tym projekcie? Zajrzyj do Ramko. 

  Lokalizacja: Reith bei Kitzbühel, Austria
  Tekst: nowoczesna STODOŁA