Willa „na wodzie”

Khv Architekci Jurrit van der Waal
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Mieszkanie w nowej willi „na wodzie” to nie tylko przyjemność dla rodziny ze względu na sam dom i otoczenie, ale także ze względu na zaplecze odnowy biologicznej. Basen i spa w ogrodzie, w tym kryta sauna fińska zdefiniowały STODOŁĘ jako willę na wodzie, choć de facto znajduje się ona obok strefy SPA. nowoczesna STODOŁA kryta strzechą ma szeroki widok na polder i wodę, gdzie wznoszone są kolejno sąsiedzkie wille. Działka willi „na wodzie” jest jedną z największych i znajduje się na tyłach osiedla z dużą ilością prywatności dookoła. Jest więcej niż wystarczająco miejsca na basen i SPA.

Przestronność i luksus

Salon willi „na wodzie” dzieli ścianka z przezroczystym kominkiem. Z jednej strony znajduje się ekran telewizora, na który można patrzeć z jednej z trzech kanap wypoczynkowych, wykonanych z aksamitu w kolorze ciemnoszarym. Luksusowe poduszki dekoracyjne, lampy i dodatki nadają wnętrzu szyku. Oprawy oświetleniowe stanowią również atrakcyjny, szykowny akcent w kuchni. Nad drewnianym stołem wyłożonym żywicą epoksydową wisi zabawnie zaprojektowana lampa składająca się z lamp o różnych rozmiarach, emitujących ciepłe, bursztynowe światło. Sama kuchnia składa się z dwóch dużych czarnych ścian szafek, z których jedna ma miejsce na zlew i blat. Część barowa wyspy kuchennej wykonana jest z tego samego materiału co stół jadalny.

Piętro willi „na wodzie”

Na pierwszym piętrze znajduje się główny apartament z sypialnią, garderobą i łazienką dostępną zarówno przez półpiętro, jak i garderobę. Główna sypialnia ma czarne ściany, czarny sufit i luksusowe łóżko z wezgłowiem z jasnoszarego zamszu do sufitu i zintegrowanym telewizorem w dolnej części. Garderobę częściowo wyposażono w szklane drzwi przesuwne z czarnym profilem. W łazience w ciemnych kafelkach znajduje się wolnostojąca wanna z miedzianym kranem, umywalką i prysznicem. Oprócz głównego apartamentu na tym piętrze znajdują się jeszcze dwie sypialnie i łazienka. Na poddaszu, podobnie jak na parterze, znajduje się kolejna sypialnia i łazienka. W piwnicy zlokalizowano kolejny pokój gier, pokój gościnny i pralnię.

Zadbaj o ciało i umysł

Projekt willi „na wodzie” uwzględnia również przestrzeń do uprawiania sportu. Mieszkańcy mogą tu korzystać z różnych urządzeń, aby zadbać o kondycję. W pełni wykonana na zamówienie sauna jest stworzona z drewna ayous (ten rodzaj drewna ma niewiele sęków). U góry umieszczono podłużne okno z widokiem na ogród oraz oświetlenie LED za oparciem. Sofa unosi się na wodzie i jest w niej pięć miejsc siedzących lub maksymalnie trzy miejsca do leżenia. Drzwi z przezroczystego szkła są wyposażone w zawiasy ze stali nierdzewnej i klamkę, z wyjątkiem wnętrza: gałka jest wykonana z drewna ze względu na przewodzenie ciepła.

Płynąc pod prąd

Piękny basen w ogrodzie znajduje się nieco dalej od domu, za werandą i blisko wody. Powiązane pomieszczenie techniczne jest pięknie ukryte w oficynie. Basen o długości dwunastu metrów i szerokości czterech metrów zyskuje dzięki prądom strumieniowym. Woda ma stale około dwudziestu ośmiu stopni i jest podgrzewana przez zainstalowaną pompę ciepła. Podwodne oświetlenie zapewnia niezbędną atmosferę na basenie wieczorem. Jest to tak zwany skimmer pool, w którym skimmery odprowadzają wodę do pomieszczenia technicznego, gdzie woda jest filtrowana przez szklane kulki, co jest dość nową techniką, i spływa z powrotem do basenu. SPA zainstalowane nieco dalej w ogrodzie, pozwala na relaks sześciu osobom jednocześnie. Sześćdziesiąt cztery dysze, zintegrowane oświetlenie i głośniki można obsługiwać za pomocą dotykowego panelu sterowania lub aplikacji, dzięki modułowi WiFi. SPA wyposażone jest również w funkcję aromaterapii oraz tlenoterapię, która zwiększa ilość tlenu w wodzie nawet o siedemdziesiąt procent.

Lokalizacja: Emmeloord, Holandia
Tekst: nowoczesna STODOŁA