Rodzinna willa w Giruliai

DO Architects LAIMONAS
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Rodzinna willa w Giruliai zbudowana jest zaledwie kilkaset metrów od brzegu Bałtyku, gdzie mieszają się woda, piasek, kamyki i igliwia sosny. Widoki, doznania i odgłosy otaczającej przyrody towarzyszą zbliżaniu się do willi i wypełniają wnętrze jego spokojną obecnością.

DO Architects odpowiedzialni za projekt postawili na wykorzystanie lokalnych materiałów – zarówno na zewnątrz i we wnętrzu. Głównym celem wykorzystania lokalnego budulca było połączenie nowoczesnej STODOŁY z nadbałtyckim krajobrazem. Willa w Giruliai wpisana w krajobraz bez wątpienia wyróżnia się na tle otoczenia.

Willa w Giruliai podzielona na dwie części, tworzy różne przestrzenie spełniające różnorakie funkcje oraz dające przestrzeń dla każdego członka rodziny. Kubaturę i przestrzenie połączono różnymi korytarzami, dzięki czemu willa nie tylko intryguje, ale i zapewnia miejsce wypoczynkowe, jak i miejsce wytchnienia dla rodziny.

Uspokajająca obecność drewna jest wyczuwalna w każdej części budynku od wnętrza po ogród. Z biegiem lat budynek nabiera nowego wyglądu, ponieważ okładzina zewnętrzna stopniowo szarzeje. A wnętrze? Sami zajrzyjcie i udajcie się w podróż poprzez całe 567m2 tej litewskiej, nowoczesnej STODOŁY.

Kliknij tutaj, by zapoznać się z ofertą deski kompozytowej.

Lokalizacja: Giruliai, Litwa
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

Fotograf

Po deskę kompozytową zapraszamy do

Fabryki Tarasów