Woning DB

Declerck-Daels Tim Van De Velde
Kategorie: Domy ceglane
Partnerzy

O inspiracji

W Westrozebeke usunięto trzy starzejące się budynki, aby utorować drogę nowoczesnemu, harmonijnie zaprojektowanemu gospodarstwu z basenem.

Trzy istniejące konstrukcje na terenie nieruchomości nie spełniały już nowoczesnych standardów komfortu. Ich stan wymagał rozbiórki i odbudowy. Nowa rezydencja stanęła w miejscu dawnej długiej oficyny, biegnącej równolegle do ulicy. To dostosowanie zoptymalizowało zarówno orientację, jak i prywatność. Uhonorowano oryginalny styl architektoniczny. Powstały zatem dwie wydłużone konstrukcje z parterami i dwuspadowymi dachami, ustawione prostopadle i oddzielone od siebie. W dalszej części ogrodu wprowadzono trzecią samodzielną konstrukcję o niższym profilu. Te trzy konstrukcje tworzą spójną kompozycję, pomalowaną na biało z ciemnoszarymi dachami. Warto zauważyć, że łączna kubatura nowych budynków jest mniejsza niż w przypadku poprzednich obiektów.

Wnętrza zaprojektowano tak, aby zapewniały rozległe widoki. Sprzyjało to ścisłemu powiązaniu budynków z zielonym otoczeniem. To poczucie połączenia zostało dodatkowo wzmocnione przez rozległy zadaszony taras i obecność basenu.

Lokalizacja: Westrozebeke, Belgia
Tekst: nowoczesna STODOŁA