Wyjątkowy dom z Berkeley trafia na rynek po raz pierwszy od 60 lat

Partnerzy

O inspiracji

Na wzgórzach Berkeley w Kalifornii stoi dom, który sam w sobie jest już dziełem sztuki. Teraz może zmienić właściciela po raz pierwszy od blisko 60 lat.

Dom powstał w roku 1922, a jego ogromną zaletą jest nie tylko mistrzowskie wykonanie, ale też lokalizacja na wzgórzu z widokiem na Zatokę San Francisco i most Golden Gate. Cena wywoławcza całej posiadłości to 1,75 mln dolarów.

Rezydencja o powierzchni blisko 280 m2 ma trzy poziomy i cztery sypialnie, w tym sypialnię główną, która zajmuje całe najwyższe piętro, ciesząc właścicieli pięknymi widokami na okolice. Trzy pozostałe sypialnie znajdują się na drugim piętrze, ale cały dom utrzymany jest w pięknej stylistyce znanej jako „Arts and Crafts”. Ten ruch artystyczny zrzeszał malarzy, rzeźbiarzy, architektów i rzemieślników, którzy skupiali się na tworzeniu sztuki użytkowej. Dom pełen jest więc oryginalnych, czarujących detali, ale nie brakuje mu też przytulności i funkcjonalności. W budynku dominuje wysokiej jakości drewno, które nadaje całości specyficzny charakter minionej epoki.Przestrzeń salonu ma wysokość dwóch poziomów, a jej głównym elementem – poza drewnianymi ścianami i sufitami – jest duży, kamienny kominek. Dom ma mnóstwo okien, które pozwalają docenić otoczenie, oraz wiele drzwi, które otwierają wnętrza na obszerny, dwupoziomowy taras zewnętrzny.

Niektóre pomieszczenia zostały odświeżone w ostatnich latach, w tym kuchnia i wszystkie cztery łazienki. Kuchnia zachowała dawny charakter i drewniane szafki wykonane na miarę, ale jest dobrze oświetlona i nowocześnie wyposażona. Nie brakuje w niej blatów i okien, z których jedno umieszczone jest nad kuchennym zlewem, wychodząc na ogród z tyłu domu. Tuż obok salonu znajduje się biblioteka, która jest przytulnym miejscem do relaksu.

Lokalizacja: Kalifornia, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA