Z dala od cywilizacji

RAUMHOCHROSEN ALBRECHT IMANUEL SCHNABEL
Partnerzy

O inspiracji

Jeśli psycholog jest piosenkarzem i autorem piosenek, może to oznaczać, że jego życie toczy się na bazie skrajności. Nic dziwnego, że potrzebuje zacisznego miejsca – drewnianej chaty w austriackiej dziczy, gdzie może odnaleźć równowagę dla szalonego życia w mieście.Marzenie ów człowieka pomogła mu zrealizować austriacka firma Raumhochrosen. Opracowano projekt starej, klasycznej, drewnianej chaty, składając hołd pierwotnej konstrukcji tego budynku. Z każdej strony domu stworzono wizualne połączenie z otoczeniem, a dwa największe przeszklenia z przodu i z tyłu chaty łączą unowocześnione wnętrze z dziką przyrodą.
W połączeniu nowoczesnej STODOŁY z miejscem pomogło też wykorzystanie odpowiednich materiałów. Surowe drewno modrzewiowe sprawia, że budynek stapia się ze swym leśnym otoczeniem. Prefabrykowana konstrukcja zapewnia wszystko co może być potrzebne w takim miejscu. W chacie znalazło się miejsce na piec do gotowania i ogrzewania, a także na kominek wewnętrzny i zewnętrzny. Nie ma tu elektryczności. Wodę natomiast czerpie się z pobliskiego źródełka, dzięki czemu właściciel może w pełni oderwać się od cywilizacji.

Miejsce to klient wybrał sobie jako idealną lokalizację na czas emerytury. Otaczająca tę okolicę cisza jest dla niego najlepszą inspiracją do odpoczynku i medytacji. Chata nabiera tu wymiaru bardziej osobowego, stając się dla właściciela w pewnym sensie partnerem – miejscem, które pomaga mu nie tylko w pełni odzyskać siły, ale też jest dla niego bazą do dalszego rozwoju. Lubi tu przyjechać, znaleźć niezawodne schronienie, odpocząć, nabrać sił i odnaleźć równowagę. Wtedy wystarczy tylko spojrzeć w dal, by zobaczyć kolejne perspektywy i wizje…

Spodobało Ci się to przeszklenie? Zajrzyj tutaj i do Multiko Architektura Okien.

Lokalizacja: Wienerwald, Austria
Tekst: nowoczesna STODOŁA