Z dbałością o szczegóły

KUESS Architektur
Kategorie: Renowacje
Partnerzy

O inspiracji

Z wielką dbałością o szczegóły, istniejący stary drewniany dom ocieplono od wewnątrz we współpracy z mistrzem stolarskim, małe okna zostały starannie zachowane pod względem wielkości i kształtu z tylko jedną dodatkową taflą szkła, a w miejsce starego dobudowano nowoczesną część. Zamknięta pod wspólnym dachem pokryta starą dachówką STODOŁA ma wszystkie funkcje, których można sobie życzyć podczas komfortowego pobytu w regionie winiarskim zachodniej Styrii.

Dobudowę wykonano z drewnianych ścian szkieletowych i stropu z drewna klejonego krzyżowo, umieszczonego bezpośrednio przy starej ścianie blokowej. Strefa wejściowa służy jako przerwa między starym a nowym. Dawny Rauchkuchl i otwarty od góry salonik uzupełniono o parterowy węzeł sanitarny i saunę. Nowo umieszczona i przeszklona lukarna daje dostęp do galerii z miejscem do spania.

Pomimo ciasnej posesji przestrzeń na zewnątrz pięknie zaprojektowano przy użyciu regionalnego drewna modrzewiowego. Oprócz renowacji starego ganku po dwóch stronach budynku z bali, odsłonięto również mury w sklepionej piwnicy, co zaprasza na chłodny kieliszek Schilchera.

Dzięki temu delikatnemu obchodzeniu się, stary dom z bali/Weinstöckl zachowano na następne 100 lat.

Lokalizacja: Styria, Austria
Tekst: nowoczesna STODOŁA