Dzielnik, magiczny dom w środku lasu z opalną elewacją drewnianą

Wood of Fire

Partnerzy

O inspiracji

Na przestrzeni ostatnich lat można zaobserwować, że coraz więcej inwestorów i projektantów decyduje się na ciemne elewacje budynków mieszkalnych. Równocześnie zwraca się też uwagę na to, aby wybrany materiał nie tylko dobrze się prezentował, ale również odznaczał się wysoką trwałością i odpornością na czynniki zewnętrzne.

Jedną z opcji, która spełnia wspomniane wymagania okazuje się drewniana elewacja z desek Shou Sugi Ban od Wood of Fire. Na to rozwiązanie zdecydowali się również inwestorzy z Dzielnik. Bez reszty, którzy podążając za swoimi marzeniami wybudowali-odrestaurowali swój własny dom na leśnej polanie. Aby w pełni wykorzystać usytuowanie Inwestycji przy domu powstał również taras, którego nieregularny kształt wynika z uformowania terenu. Materiały wykorzystane do jego stworzenia to kamień i drewno.

Do wykonania elewacji wykorzystano deski opalane od Wood of Fire, w wariancie Silesia-1. Są to deski z modrzewia syberyjskiego, opalane oraz czterostronnie impregnowane z widoczną strukturą spękań.

To co przemawia na korzyść desek opalanych ogniem to fakt, że są one bardziej wytrzymałe od większości materiałów dostępnych na rynku. Wynika to z faktu, że w procesie obróbki drewna usuwana jest wierzchnia warstwa celulozy, będącej główną pożywką bakterii i wielu szkodników. Dzięki temu deski są znacznie bardziej wytrzymałe i odporne na zróżnicowane warunki atmosferyczne, począwszy od mrozów i na upałach kończąc.

Konserwacja drewna metodą Shou Sugi Ban to rozwiązanie, które pozwala cieszyć się piękną i trwałą elewacją przez lata! Zapraszamy do kontaktu www.woodoffire.pl

Lokalizacja: Dzielnik, Mazowieckie