Dom z widokiem na Karkonosze

  Kategorie: Domy ceglane Z Polski

  O inspiracji

  Najnowszy projekt autorstwa pracowni todos.architekci zlokalizowany jest na malowniczo położonej działce na terenie Jeleniej Góry. Teren ma południowo wyeksponowany stok, który posiada niezakłócony widok na Karkonosze – od Wołowej Góry aż do Kamiennika.

  Możliwość podziwiania tego zapierającego dech w piersiach widoku była główną myślą przewodnią projektantów. Dom został zaprojektowany w sposób pozwalający podziwiać pasmo gór z możliwie jak największej ilości pomieszczeń. Bryła budynku pod względem funkcji została zaprojektowana w sposób tarasowy i dopasowana na kąta nachylenia działki.

  Półotwarta kondygnacja podziemna została przeznaczona na garaż, przeszkloną strefę fitness, warsztat i pomieszczenia techniczne. Kondygnacja parteru posiada strefę living połączoną z kuchnią oraz gabinetem. Z części dziennej prowadzi droga do prywatnej części domu należącej do właścicieli. Część nocna domu została wysunięta z bryły pozwalając zwiększyć poczucie intymności domowników na tarasie. Część piętrowa domu składa się z dwóch dodatkowych sypialni.

  Zewnętrzna kolorystyka domu to ciepłe szarości, które pozwalają wpisać dom w zalesione otoczenie bez względu na porę roku. Elewacja wykonana będzie z ciemnej wąskiej szarej cegły nawiązującej do łupkowej odcieni kamieni, które można spotkać w drodze na szczyt Śnieżki. Uzupełnieniem elewacji będzie elewacje wentylowana w odcieniach szarego beżu.

  Aby zobaczyć więcej projektów od todos.architekci zapraszamy do zakładki pracowni na łamach nowoczesnej STODOŁY. Śledźcie również ich codzienne działania na mediach społecznościowych – Instagramie oraz Facebooku.