Z widokiem na wybrzeże Kornwalii

WOODFORD ARCHITECTURE AND INTERIORS
Kategorie: Domy kamienne
Partnerzy

O inspiracji

W tym wyjątkowym domu w Bodmin w Kornwalii zastosowano przeszklone systemy bezramowe. nowoczesna STODOŁA położona jest na trawiastym zboczu z widokiem na wybrzeże Kornwalii i wykorzystuje naturalne, uzupełniające materiały, które integrują się z otaczającą Kornwalią okolicą.

Jedna część domu jest pokryta łupkiem kornwalijskim, podczas gdy druga zawiera drewno pochodzące ze zrównoważonych źródeł, aby stworzyć piękną rustykalną estetykę. Minimalnie przeszklone połączenie wypełnia lukę między dwoma budynkami, które są wyposażone w duże stałe aluminiowe okna bez ram i przesuwane szklane drzwi , aby uchwycić wspaniałe widoki na otaczające wybrzeże i morze.

Minimalistyczne przesuwne szklane drzwi biegną wzdłuż dużej otwartej części dziennej na parterze. Zapewniają bezproblemowy dostęp do zewnętrznego tarasu, który jest usiany leżakami. Właściciele domu mogą rozkoszować się słońcem w cieplejsze dni. Ekstensywnie przeszklona elewacja stworzona przez ultrasmukłe drzwi przesuwne w ramie sprawia, że ​​przestrzeń mieszkalna jest zalana naturalnym światłem przez cały rok.

Zastosowanie tak dużej ilości przeszkleń na elewacji od strony południowej maksymalizuje ilość godzin słonecznych.

Aby przeciwdziałać nadmiernemu nasłonecznieniu spowodowanemu otrzymywaniem tak dużej ilości naturalnego światła, na każdą przeszkloną szybę nałożono powłokę przeciwsłoneczną. Zapobiega ona przegrzewaniu się wewnętrznych pomieszczeń mieszkalnych w najbardziej nasłonecznionych porach dnia.

Jeśli masz projekt przeszklenia, odwiedź Multiko Architektura Okien i zarezerwuj konsultację dotyczącą projektu.

Lokalizacja: Kornwalia, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA