Zaskakująca metamorfoza w Rybinie na Żuławach

ZOU ZOU. INTERIOR DESIGNER
Partnerzy

O inspiracji

Biuro projektowe ZOU ZOU. interior designer, które specjalizuje się w projektowaniu wnętrz, do współpracy przy projekcie apartamentów w Rybinie na Żuławach zostało zaproszone na bardzo wczesnym etapie. Wizją inwestora było stworzenie miejsca, wpisującego się w krajobraz żuławski.

„Na działce istniały 2 budynki gospodarcze, które planowaliśmy zaadaptować na potrzeby turystyczne. Obecnie ukończony został pierwszy etap inwestycji. Prace rozpoczęliśmy od zaprojektowania układu funkcjonalnego, w maksymalny sposób zachowując kształt i gabaryty budynku, włącznie z lokalizacją wejścia.”

Elewacja frontowa niewiele odbiega od pierwowzoru, natomiast od strony apartamentów zaprojektowano duże, otwarte na krajobraz przeszklenia. Koncepcja wnętrz i elewacji trafiła w ręce uprawnionego architekta, z którym rozpoczęliśmy dalszą współpracę. Ze względu na stan techniczny budynku oraz wymogi użytkowe należało dostosować konstrukcję dachu, całkowicie zmieniono również układ wnętrza obiektu. Materiały elewacyjne takie jak opalana deska od Wood of Fire nawiązują do starej STODOŁY, czyli drugiego budynku gospodarczego znajdującego się na działce, do której dobrano zarówno odcień cegły jaki i kolor deskowania. Nowoczesnym akcentem są antracytowa stolarka okienna i drzwiowa, szklane balustrady tarasów oraz antracytowa blacha na dachu.

Podobną kolorystykę zachowano w częściach wspólnych we wnętrzach obiektu.

Więcej pięknych metamorfoz, znajdziesz tutaj.

Lokalizacja: Rybina, Polska

 

Dostawca opalanej deski:

Wood of Fire