Grenton Smart Home

Inspiracje

O partnerze

Nowoczesny dom to nie tylko piękna architektura czy ekologiczne i nowoczesne materiały budowlane, ale również instalacje i urządzenia, które tworząc harmonijną całość, zwiększają komfort mieszkańców i oszczędności. System inteligentnego domu GRENTON integruje wszystkie elementy budynku i sprawia, że dom dopasowuje się do pogody i rytmu życia mieszkańców, pozwalając uruchomić pełny potencjał nowoczesnej architektury

Czym tak naprawdę jest inteligentny dom?

Temat inteligentnych instalacji stał się ostatnio bardzo modny, lecz również obrósł wieloma mitami i nieporozumieniami. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czym właściwie jest taka inteligentna instalacja a dostępne źródła informacji nie zawsze dają klarowną i zrozumiałą odpowiedź. Przede wszystkim Inteligentny dom nie oznacza sterowania oświetleniem przy pomocy smartfona czy tabletu. Inteligentna instalacja to coś znacznie więcej. Reagując natychmiast na zmieniającą się pogodę oraz to, co robią domownicy, inicjuje odpowiednie działania i sprawia, że dom zaczyna żyć w rytmie mieszkańców i zgodnie z ich potrzebami. Dzięki bezpośredniemu połączeniu z poszczególnymi elementami wyposażenia, jak oświetlenie, ogrzewanie, wentylacja, bramy czy rolety, oraz dopasowaniu konfiguracji do specyficznych warunków konkretnego domu i jego mieszkańców, system GRENTON sprawia że dom reaguje na co w nim robimy. Mówiąc wprost: rzeczy dzieją się same w zgodzie z naszymi potrzebami i przyzwyczajeniami.

Jedna instalacja, nieskończone możliwości

Inteligentny dom GRENTON składa się z wielu modułów, z których każdy steruje odpowiednim obwodem czy odczytuje informacje z czujników. Każdy z komponentów może działać samodzielnie, więc ewentualne uszkodzenie jednego z nich (co zdarza się niezwykle rzadko), powoduje wyłączenie tylko jednego obwodu. System może sterować niemal każdym elementem w domu a także odczytywać informacje z niezliczonej liczby czujników. Lista możliwych funkcjonalności jest więc niemal nieskończona i zależy tylko i wyłącznie od fantazji i potrzeb domowników, zapewniając komfort, bezpieczeństwo i efektywność na poziomie niemożliwym do uzyskania w tradycyjnym budownictwie. Łatwość konfiguracji systemu pozwala w niemal nieograniczony sposób dopasować instalację do własnych potrzeb, nawet jeśli zmienią się one z czasem. W tradycyjnej instalacji elektrycznej zmiana funkcji zwykłego wyłącznika wymagałaby kucia ścian i ingerencji w obwody, podczas gdy w systemie GRENTON to tylko kilka kliknięć myszką.

Zaawansowany, ale nie skomplikowany

Zaawansowane funkcje inteligentnego systemu GRENTON nie oznaczają, że jego instalacji i użytkowanie są skomplikowane. Dzięki przyjaznym dla użytkownika i instalatora funkcjom, takim jak samoczynna instalacja modułów czy prosta konfiguracja reguł, system GRENTON dla przeciętnego domu można zainstalować i skonfigurować w jeden dzień. Co więcej, doskonale przetestowane oprogramowanie systemu i wysokiej jakości urządzenia (produkowane w Europie) powodują, że system jest właściwie bezobsługowy.

Inteligentny dom nie jest tak drogi, jak wielu sądzi

Panuje potoczna opinia, że systemy inteligentnego domu są drogie a każda zmiana ich konfiguracji wymaga wizyty serwisanta, co pociąga za sobą kolejne koszty. Tak było jeszcze kilka lat temu, gdy na inteligentną instalację mogli pozwolić sobie tylko najbardziej zamożni. Wraz z rozwojem technologii nawet najbardziej zaawansowane rozwiązania smart home stały się dostępne dla każdego. Dzisiaj instalacja systemu GRENTON to koszt niewiele wyższy niż koszt przeciętnego TV, natomiast oszczędności jakie zapewnia system dzięki optymalnemu zarządzaniu ogrzewaniem i oświetleniem, powodują że instalacja sama zaczyna się zwracać. Łatwość obsługi i konfiguracji systemu jest jego ogromnym atutem. Dzięki doskonałemu narzędziu GRENTON Obiect Manager oraz bardzo intuicyjnej obiektowej architekturze, każdy może w bardzo prosty sposób zmienić reguły działania systemu a nawet zainstalować nowe moduły i funkcjonalności. Choć oczywiście producent zapewnia pełne wsparcie, wizyta technika nie jest już koniecznością.