SOWAPRO

Inspiracje

O partnerze

Jest rok 1971. Czas magnetofonów szpulowych, hipisów i lądowań na księżycu. Oscara zdobywa Mechaniczna pomarańcza a taśmę produkcyjną opuszcza najnowsza wersja garbusa VW 1302. W cieniu tych wydarzeń Piotr Rudnicki rozpoczyna pracę jako stolarz. Jeszcze nie wie, że jego wybór stanie się początkiem drogi, którą podążamy do dzisiaj.

Mijają lata a wraz z nimi przychodzi doświadczenie. W roku 1986, już jako mistrz stolarski, Piotr Rudnicki zakłada swój własny zakład. Nie zajmuje się jednak produkcją masową. Tworzy drzwi na zamówienie, wyłącznie w oparciu o tradycyjne metody pracy. Na szczęście ludzi doceniających wartość solidnego rzemiosła nie brakuje. Firma rozwija się i 1993 roku przenosi do miejsca, w który istnieje po dzień dzisiejszy. Miejsca, z ponad 100-letnią tradycją – zakład obróbki drewna istniał tu już w 1903 roku. Ścieżką ojca podąża syn, Patryk Rudnicki. W 1994 r. rozpoczyna praktykę a zakład stopniowo staje się firmą rodzinną. Mimo że rynek w latach ‘90 zalewany jest tanimi, masowymi produktami, obaj Rudniccy kontynuują wypracowaną etykę pracy. Tworzą pełnowartościowe, trwałe drzwi nawiązujące stylistyką do wzorów sięgających często początków XX wieku.

W 2012 roku rodzinną tradycję przejmuje najmłodszy z Rudnickich, Mateusz. Dzięki doświadczeniu zgromadzonemu przez ponad 40 lat firma znacznie poszerza zakres działalności. Pojawiają się nowe wzory, dedykowane szczególnie pod nowoczesne budownictwo. Nadal kontynuowana jest jednak skrupulatna dbałość o wykończenie każdego elementu przy pomocy tradycyjnych, rzemieślniczych metod. Takie połączenie praktycznej wiedzy z nowoczesnymi trendami na nowo definiuje nieco zapomniane słowo. Manufaktura.

Nasz model pracy

Wszystko zaczyna się od rozmowy. Przy kawie, herbacie, nad kartką papieru – spisywane są indywidualne potrzeby i oczekiwania. To one staną się podstawą do stworzenia drzwi, okien wyjątkowych – tak jak wyjątkowy jest każdy nasz klient. Następne jest wymiarowanie. Tworzymy projekt zgodnie z ustaleniami, w oparciu o własne wzory lub sięgając do tych historycznych. Często niezbędna jest wizyta na obiekcie – pomaga zweryfikować w praktyce to, co powstało na papierze. Gdy wszystko jest gotowe i ostatecznie zaakceptowane – wyciągamy przysłowiowe heble, świdry i dłuta. Czas przekuć ideę w materię.

Wszystkie etapy produkcji poddajemy wielopłaszczyznowej kontroli jakości. Tu nie ma miejsca na kompromisy. Dobrze wiemy, że czas poświęcony na stworzenie każdych kolejnych drzwi z osobna bezpośrednio przekłada się na ich trwałość. Zwieńczeniem jest montaż. Zajmujemy się nim sami, aby mieć pewność, że od początku do końca dostarczamy produkt najwyższej jakości. W ten sposób możemy dać gwarancję niezawodności na długie lata. Gwarancję, która rodzi się z poczucia dobrze wykonanej pracy. Świadczymy usługi serwisowe, zarówno w czasie trwania gwarancji jaki po jej wygaśnięciu. Rozumiemy jak ważna jest dobra obsługa na wszystkich etapach współpracy: przed zamówieniem, po montażu i po gwarancji – uważamy ją za oczywisty element wpisany w produkt premium.