SunRoof

Inspiracje

O partnerze

Czy jedna dobra decyzja wystarczy, aby domknąć zarówno temat dachu, jak i rozwiązać kwestię darmowego ogrzewania domu, klimatyzacji, korzystania z rozwiązań typu smart home czy ładowania samochodu elektrycznego? Jak to osiągnąć? Dzięki najbardziej wydajnym (kW/m2), opartym na szwedzkiej technologii dachom solarnym 2w1, które na polski rynek wprowadziła marka SunRoof.

Dach solarny 2w1 – na czym polega innowacja?

Dach solarny 2w1 to dach zintegrowany z ogniwami fotowoltaicznymi. Spełnia wszystkie funkcje tradycyjnego dachu – chroni budynek przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych i jednocześnie wytwarza energię elektryczną. Innowacja polega na tym, że zewnętrzna warstwa dachu zbudowana jest z monokrystalicznych modułów typu glass-glass, które przekształcają promienie słoneczne w energię elektryczną. Cechuje je najwyższa efektywność (dzięki wykorzystaniu przedniej i tylnej strony modułu można zwiększyć uzyski energii). Mają też dłuższą żywotność w porównaniu z innymi, alternatywnymi opcjami dostępnymi na rynku.

Unikalny design – dlaczego z dachami solarnymi nie musimy iść na kompromis?

W nowoczesnej architekturze chodzi nie tylko o funkcjonalność, ale też o design. Dach powinien idealnie uzupełniać i podkreślać bryłę domu. Tradycyjne panele montowane na budynku nie komponują się stylistycznie z gotowym projektem, przez co dom traci na atrakcyjności wizualnej. Z pkt. widzenia inwestora wątpliwy jest też sens inwestowania w dachówkę, jeżeli planuje przykryć ją instalacją PV. Trzeba również pamiętać, że w takiej sytuacji klient traci gwarancję od wykonawcy dachu, gdyż następuje ingerencja osób trzecich w jego pokrycie.

Dach solarny wygląda imponująco niczym elegancka, nowoczesna dachówka. To zasługa bezramkowych modułów glass-glass. Dodatkowo, pokrywająca je nanostruktura gwarantuje czystość dachu oraz zapewnia swobodne zsuwanie się śniegu z jego powierzchni. Stylowa i nowoczesna konstrukcja doskonale integruje się z materiałami o różnych kształtach i kolorach, dzięki czemu łatwo komponuje się z różnymi projektami architektonicznymi, zapewniając minimalistyczny szwedzki design.

Co sprawia, że dachy solarne 2w1 są tak wytrzymałe?

Technologia SunRoof pochodzi ze Szwecji. Została przetestowana w wymagających, skandynawskich warunkach i potwierdzona atestami przez szwedzki instytut RISE. Wypracowano jeden sprawdzony model, który łączy najwyższą wydajność spośród dachów solarnych na rynku
z wysokim bezpieczeństwem. Zapewnia szczelność i odpowiednią termoregulację. Pomimo pozornej delikatności powierzchni pokrycia, szkło termicznie hartowane typu glass-glass posiada certyfikowaną wytrzymałość w przypadku ekstremalnych warunków atmosferycznych.

Dodatkowo zbudowana z ekologicznych i w pełni biodegradowalnych materiałów podkonstrukcja montażowa jest lekka i łatwa w montażu. Wykorzystanie skandynawskiego drewna montażowego, czterostronnie struganego i suszonego komorowo, zapewnia doskonałą wentylację systemu i bezpieczeństwo konstrukcji. Taki dach ma najniższy ślad węglowy w porównaniu z innymi, dostępnymi rozwiązaniami. Jego wysoka wydajność pozwala nam całkowicie przejść na energię słoneczną, co przybliża nas do osiągnięcia neutralności klimatycznej.

Dom bez rachunków za energię

Dachy solarne to idealny wybór dla inteligentnych domów samowystarczalnych energetycznie. Produkują ekologiczny prąd, wyglądają doskonale oraz są w pełni kompatybilne z najnowszymi technologiami smart. Dzięki dachom solarnym rachunki za prąd można zredukować do minimum, bądź w ogóle ich nie płacić. Zasilać energią ze słońca można wszystkie urządzenia elektryczne w domu. Największe oszczędności wygeneruje jednak inwestycja w nowoczesny system ogrzewania budynku, który będzie zasilany energią produkowaną przez dach 2w1. Warto również pomyśleć o przyszłości – elektryczny samochód to tylko kwestia czasu, a technologia solarnego dachu to gwarancja jego darmowego ładowania i komfortowego użytkowania przez lata.

Inspiracje