Leśna A-Frame Cabin

Elevated Spaces
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

„Po tym, jak pożary w Kalifornii pochłonęły naszą poprzednią chatę, nie byliśmy jeszcze gotowi zainwestować wiele emocji ani pieniędzy w odbudowę. Mimo to Molly (moja żona) i ja chcieliśmy zbudować coś z przyjaciółmi, więc zaprojektowałem tę małą chatkę w kształcie litery A, która jest superwydajna pod względem czasu i materiałów” – mówi Jeff Waldman.

A-Frame Cabin ma nieco ponad niż 11 metrów kwadratowych (co oznacza, że nie będzie wymagać pozwolenia na wielu obszarach). Na jej budowę wydano 2500 USD na materiały. (To ceny z 2022 r.) Żadnego z paneli dachowych nie trzeba było ciąć, a większość sklejki to pełne arkusze. A-Frame Cabin jest w połowie zawieszony na kilku sekwojach z Garnier Limbs. Elewacja to kanadyjska cykuta, a podłogi i sufit to tania sklejka. Rama łóżka typu queen-size to deski sosnowe o wymiarach 2×4, a stoliki nocne są zbudowane ze złomu i desek elewacyjnych. „Zbudowaliśmy całość w ciągu dwóch weekendów i muszę powiedzieć, że to było bardzo satysfakcjonujące stać z naszymi przyjaciółmi pod dachem, który nie istniał jeszcze tego ranka. Jak za dawnych czasów” – kwituje Waldman.

Firma Elevated Spaces udostępnia plany bryły w formacie PDF do wydrukowania, aby własnoręcznie wznieść kabinę. „Dajemy dokładnie to, czego potrzebujesz, aby stworzyć własne podwórkowe ADU (o jednostce ADU piszemy tutaj!) lub biuro domowe, chatę do wynajęcia na kempingu lub strukturę zabaw dla dzieci”. Plany są gotowe dla początkujących i zostały celowo zaprojektowane jako łatwy do zbudowania projekt. Nie trzeba przycinać paneli dachowych, większość sklejki wykorzystuje pełne arkusze i nie są wymagane żadne specjalne narzędzia. Wykorzystuje łatwo dostępne materiały tak wydajnie, jak to tylko możliwe. Plany szczegółowo opisują, jak zbudować ramę A na różnych fundamentach podwórkowych (żwir, kostka brukowa itp.), Ale szczegółowo opisują również, jak zbudować ją na drzewach. Pamiętajcie, wybór materiałów i ceny lokalne wpłyną na całkowity koszt budowy.

Powierzchnia: 11 m2 (3,05m x 3,66m)
Wysokość: 3,2m

Lokalizacja: Santa Cruz, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Wypocznij w stodole