Barn Office

DCM Architecture & Engineering PhiBa Architecture Edgar de la Cova Abós
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Projekt zlokalizowano na farmie o powierzchni piętnastu hektarów w Pensylwanii. Powstał z potrzeby posiadania osobistej przestrzeni do pracy z dala od zgiełku głównego domu. Stara STODOŁA używana do przechowywania narzędzi ogrodniczych idealnie się to tego nadawała.

Budynek składa się z głównej części do pracy i spotkań, a także kuchni i łazienki z sauną. Architekci postanowili zachować i odrestaurować oryginalną kamienną konstrukcję oraz podkreślić ją zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wszystko aby uzyskać zgodę władz lokalnych na mocy rygorystycznego kodeksu ponownego wykorzystania obiektów historycznych. Zły stan zachowania oryginalnej konstrukcji drewnianej dał zespołowi projektowemu możliwość zrekonstruowania dachu przy użyciu trzech dużych drewnianych ram, wykonanych przez rzemieślników ze społeczności Amiszów. Nowy dach pokryty gontem cedrowym wystaje poza pierwotny obrys budynku, tworząc dwie werandy. Jedna otacza główne wejście, a druga chroni obszerną przestrzeń mieszkalną na świeżym powietrzu od strony południowej.

Paleta wykończeń wnętrz jest prosta i zdecydowana, ograniczona do wykorzystania drewna, kamienia i szkła. Projekt mebli, w tym podwieszanego kominka, integruje się z architekturą i uzupełnia ją poprzez rozsądne wykorzystanie naturalnych włókien i tekstyliów. Rezultatem jest współczesne i ponadczasowe dzieło architektoniczne, które będzie harmonijnie współistnieć z tradycyjnymi budynkami w swoim otoczeniu, chronionymi na zawsze ze względu na ich wartość dziedzictwa historycznego.

Lokalizacja: Pensylwania, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Fotograf

Edgar de la Cova Abós

Wypocznij w stodole