Big Branzino

Sandellsandberg Filip Gränström
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Szwedzkie studio Sandellsandberg ukończyło Big Branzino, pływającą saunę zaprojektowaną do dryfowania na zmieniającym się tle archipelagu sztokholmskiego.

Drewniana konstrukcja, umieszczona na stalowym kadłubie katamaranu, ma charakterystyczny dach w kształcie łuku, który opada w dół, zakrywając centralną, przeszkloną saunę. „Klient marzył o stworzeniu pływającej sauny. Eleganckiej i wyrafinowanej, a jednocześnie nieoczekiwanej” mówi architekt Johan Strandlund. Zaprojektowany, aby wtopić się w okoliczne lasy, zewnętrzna część Big Branzino pokryto sosnowymi deskami. Otwiera się na dwa obszary pokładu poprzez całkowicie przeszklone końce na dziobie i rufie.

Dwie mniejsze przestrzenie z prysznicem i łazienką znajdują się po obu stronach głównej strefy sauny, w której znajdują się dwupoziomowe drewniane siedzenia wokół wykonanego na zamówienie pieca. Drabina na jednym końcu prowadzi na dach, gdzie znajduje się część wypoczynkowa. Roztacza się z niej niezakłócony widok na krajobraz. Ławki można złożyć i łatwo schować, „gdy okazja wymaga tańca”. Koło i elementy sterujące umieszczone w cedrowym „pudełku” z przodu pływającej sauny umożliwiają gościom dryfowanie po archipelagu z maksymalną prędkością około pięciu mil na godzinę.

Tekst: nowoczesna STODOŁA

Wypocznij w stodole