Cabin A24

Dev Desai Architects & Associates Kunal Daswani
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Cabin A24 to najmniejszy mini domek z serii współczesnych kabin prefabrykowanych o powierzchni 20 metrów kwadratowych. Elegancka współczesna forma wyraża silną tożsamość architektoniczną z dekadenckimi wnętrzami, które łączą się z ich kontekstem. Klienci wyrazili chęć rzucenia wyzwania konwencjonalnym projektom i systemom konstrukcyjnym.

Ich wizja budowania współczesnych form pośród natury przy jak najmniejszym śladzie ekologicznym doprowadziła do trwającego rok procesu projektowania doświadczeń przestrzennych, skrupulatnych detali i inżynierii prefabrykacji i montażu. Wstępna koncepcja A24 została zaprojektowana przez Spasm. Firma DDAA pracowała jednak nad opracowaniem projektu i prefabrykacją go w rekordowym czasie.

Każdy zakątek kabiny stara się wizualnie, jeśli nie przestrzennie, łączyć z naturalnym kontekstem. Czy to łazienka wyposażona we wszystkie nowoczesne udogodnienia, czy też aneks kuchenny w przestrzeni mieszkalnej, z którego roztaczają się wspaniałe widoki na dolinę. Najważniejszymi cechami kabiny są duże, otwarte fasady, które dają wspaniałe widoki na naturalne piękno na zewnątrz. Przestrzeń wewnętrzna o powierzchni 20 metrów kwadratowych odzwierciedla minimalną siedzibę. Jej priorytetem jest komfort i design. Spójny język projektowy rezonuje również ze wszystkimi innymi kabinami. Jest idealny do miejsc położonych w lesie, w górach lub wzdłuż brzegu.

Projekty kabin całkowicie produkuje się poza terenem budowy. Są montowane w ciągu zaledwie 4 tygodni. Każdą kabinę zaprojektowano jako system elementów stałych i elastycznych. Frma kabiny, jej system konstrukcyjny i ogólny układ pozostają niezmienione. Każdy inny element, taki jak meble, wybór opraw oświetleniowych, ceramiki sanitarnej, armatury, umeblowania i wykończeń materiałowych w kabinach, można dostosować. Wszystko, aby lepiej odpowiadał pragnieniom i potrzebom klienta.

Lokalizacja: Madikeri, Indie
Tekst: nowoczesna STODOŁA

 

Wypocznij w stodole