Hut on Sleds

Crosson Architects
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Mini domek położono przy plaży Coromandel w Whangapoua. Huts on Sleds o powierzchni 40 metrów kwadratowych może przenieść się z powrotem w głąb lądu lub zostać wtoczony na barkę przez grubą drewnianą podstawę przypominającą sanie.

Zaprojektowany aby otwierać i zamykać na elementy. Zapewnia dwie bardzo różne estetyki. Po zamknięciu jego zewnętrzna część wtapia się w tło, skromna i dyskretna. Po otwarciu dwukondygnacyjnych okiennic atmosfera staje się pełna ciepła, serdeczności i pełnego relaksu.

Roleta składana działa jak markiza, która latem zapewnia cień, a zimą wita słońce. Ustępuje miejsca szklanym drzwiom o podwójnej wysokości w stalowej ramie. Otwierają się one jak klapa namiotu, umożliwiając połączenie wnętrz z tarasem zewnętrznym. Biorąc pod uwagę ograniczoną powierzchnię, plan piętra skrupulatnie zaplanowano. Wszystko aby pomieścić pięcioosobową rodzinę. W skład domku wchodzi łazienka i dwie sypialnie. Jedną z nich wyposażono w trzypoziomowe łóżka piętrowe.

Kabina wyposażono w system zbierania wody deszczowej, system odpływowy ze zbiornika oraz oddzielne zbiorniki na wodę pitną i szarą.

Lokalizacja: Whangapoua, Nowa Zelandia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Wypocznij w stodole