Mud Creek

M Interiors Melissa Morgan Stephen Karlisch
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Z pomocą projektantki wnętrz, Melissy Morgan, spełniło się marzenie klienta o autentycznym domku z bali na jego posiadłości. Stało się to rzeczywistością dzięki XIX-wiecznej drewnianej konstrukcji wypełnionej lokalnymi antykami i mnóstwem rustykalnego ducha.

Przeniesienie drewno po drewnie

Położona nad brzegiem stawu, wśród pagórkowatych pastwisk Texas Hill Country, chata wygląda, jakby stała tam od niepamiętnych czasów. Domek jest autentyczny – zbudowano go w latach 60. XIX wieku. Przieniesiono go jednak na ten obszar z wiejskiego Ohio. „Zawsze chciałem mieć domek z bali” — wyjaśnia Micah McKinney, właściciel. Natychmiast zachwycony oryginalną, niebieloną patyną drewnianej konstrukcji, kazał ją skrupulatnie rozebrać, oznakować, przetransportować ciężarówką, a następnie odbudować na swoim 485-hektarowym ranczu w Fredericksburgu, które dzieli z dwójką swoich małych dzieci.

Rustykalny, amerykański styl

Korzystając z pomocy Melissy Morgan z M Interiors w San Antonio, Micah chciał zachować rustykalny charakter wczesnoamerykańskiej struktury. Dlatego właśnie w domku nie ma prądu ani bieżącej wody. „To jedyna praca, do której musiałam pozyskiwać działające latarnie naftowe” — mówi Melissa. To, czego brakuje w nowoczesnych udogodnieniach, nadrabia jednak urokiem i atmosferą. Melissa urządziła go autentycznymi lokalnymi antykami w nawiązaniu do historii regionu.

W części wypoczynkowej szwedzka ławka, pomalowana na ciemnozielono-niebieski kolor, służy również jako schowek z mnóstwem użytecznej przestrzeni. Na poduszki do siedzenia – a także na zasłony – Melissa wybrała kratę i pokryła poduszki we wzór drzewa życia. Dodają wyrafinowanego akcentu prostocie ręcznie ciosanej sosny. Komoda działa jak stolik kawowy, po bokach typowo amerykańskie krzesło. Antyczny żyrandol z kutego żelaza zawiera tylko świece. Latarnie naftowe zwisające z drewnianych haczyków na ścianach służą jako funkcjonalne kinkiety.

W jadalni piec opalany drewnem znajduje się na szczycie dużej płyty wapienia wydobywanego z posiadłości. „Stół był kuchennym stołem mojego dziadka w zachodnim Teksasie” — mówi Micah. Połączono je z zestawem sześciu antycznych amerykańskich krzeseł. Micah zmienił drugą kondygnację, aby pomieścić sklepiony sufit i poddasze sypialne. „To tylko podstawowe zadaszone miejsce na górze do rozłożenia śpiworów” — wyjaśnia.

Lokalizacja: Teksas, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Wypocznij w stodole