Pavillon Bleu

Lorenz Bachmann Atelier Void Lukas Murer
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Pianistka poprosiła architektów, aby wyobrazili sobie przestrzeń całkowicie poświęcona muzyce. Przestrzeń, w której może ćwiczyć i uczyć. Cichą i magiczną przestrzeń jako integralną część jej pięknego ogrodu w szwajcarskim miasteczku Winterthur. Parterowy pawilon muzyczny stoi na prostej betonowej podstawie. Zarówno ściany, jak i dwuspadowy dach zbudowano z paneli drewnianych klejonych krzyżowo.

Cały budynek pokryto ciągłą szatą z grubych płyt włóknocementowych, które mienią się w 21 różnych odcieniach błękitu. W grubości szczytowej elewacji w kierunku dziedzińca ukryta jest warstwa usługowa z wejściem, toaletą i pomieszczeniem magazynowym. Dzięki temu pawilon muzyczny może być użytkowany niezależnie od budynku mieszkalnego.

Od wejścia mały stopień prowadzi do sali muzycznej, którą zaprojektowano przy użyciu prostych środków. Dodatkowo całkowicie otwiera się na ogród po obu stronach wzdłużnych. Białe powierzchnie drewniane i tekstylne odbijają zielone i niebieskie światło otoczenia. Wysoki dach dwuspadowy zapewnia wystarczającą głośność, aby dźwięk mógł się rozwinąć, a jednocześnie daje muzykom poczucie schronienia. Pawilon muzyczny swoją doskonałą akustykę zawdzięcza ścianom i sufitom wykonanym z tkaniny dźwiękoprzepuszczalnej.

Lokalizacja: Winterthur, Szwajcaria
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Wypocznij w stodole