Podwórkowa pracownia malarska

Open Kaart Rufus de Vries
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Długo pielęgnowane marzenie o prywatnej pracowni malarskiej stało się rzeczywistością na podwórku. Brzydka szopa została przekształcona w lekką pracownię z poddaszem. Boczne ściany STODOŁY pozostały świadkami dla tych, którzy nie mogli uwierzyć, że to możliwe.

Po remoncie domu i ogrodu na przeznaczenie czekała prosta szopa. Na pierwszy rzut oka nie dawał dużych możliwości: był mały, nie miał ocieplenia, fundamentów i przeciekał dach. Ponadto należało zachować funkcję magazynu. Mimo to, wymieniając dach i jedną z elewacji na bryłę z jasnego drewna, stworzono wystarczająco dużo miejsca, aby móc prowadzić pracownię malarską w domu. Budując na istniejącej szopie, przy ograniczonym budżecie można było zrealizować studio z poddaszem. Dzięki wyrafinowanym detalom konserwatywne lokalne wymagania łączą się z chęcią dodania eleganckiego budynku do zagraconego morza szop.

Klienci intensywnie pracowali nad projektem. Wiele sesji projektowych odbyło się przy kuchennym stole. Najmłodszy syn klienta wykonał model według wstępnego projektu. Szwagier zrobił nowy witraż. Wcześnie przeprowadzono konsultacje z sąsiadami, którzy wyrazili pozytywne nastawienie do dodatkowej jakości i możliwości wprowadzonych przez plan. Zdecydowano się pozostawić 3 z 4 ścian STODOŁY. W tych granicach podwyższono nową drewnianą bryłę. Zachowano półkamienny mur, który wyraża związek starego z nowym. Deski i listwy z zakonserwowanego drewna nadają głębi i rytmu prostej bryle.

Wnętrze wykończone jest płytami multipleksowymi, w których osadzone są oświetlenie led, szyny do obrazów oraz panel emitujący promieniowanie podczerwone. Podłoga wyposażona jest w elektryczne ogrzewanie podłogowe, a woda w kranie podgrzewana jest bojlerem elektrycznym. Dzięki temu studio jest całkowicie elektryczne i energooszczędne.

Poddasze jest na tyle przestronne, że może pełnić funkcję magazynu i jednocześnie części wypoczynkowej. Drzewo w ogrodzie zapewnia prywatność i przyjemny widok przez lukarnę. W projekcie uwzględniono możliwość późniejszej rozbudowy studia o łazienkę.

Lokalizacja: Rijnkade, Holandia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Wypocznij w stodole