Salty Cabins

Salty Cabins
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Salty Cabins założyli Teagan i Dave Wilkinsonowie w 2021 roku, jednak pomysł narodził się znacznie wcześniej. W 2017 roku para zaczęła wynajmować na weekendy swój dom w Sydney nad brzegiem morza, aby móc odwiedzić wszystkie chaty, maleńkie domki i pola kempingowe w Australii, jakie tylko udało im się znaleźć. Podróże zainspirowały ich do zbudowania obiektów wypoczynkowych poza siecią w Byron Bay, które mogłyby sprzyjać wciągającym doświadczeniom na łonie natury.

Pierwsza kabina weekendowa, „The Cabin”, to kompaktowa kabina w stylu studyjnym o powierzchni 22 metrów kwadratowych z widokiem na ocean w głębi Zatoki Byron. Plan obejmuje zewnętrzną osłonę przeciwdeszczową i drewniany dach owinięty drewnem Vulcan-Sioo:x firmy Abodo. Zabieg nadaje drewnu naturalne szare wykończenie, dzięki czemu kabina płynnie wtapia się w zbocze wzgórza i składa hołd szopom cynkowym rozsianym wzdłuż wybrzeża. Godną uwagi cechą są ukryte rynny, które utrzymują nieskazitelną fasadę szczytu. Wewnątrz kabina jest wykończona mikrocementem uzupełnionym elementami z twardego drewna, co sprawia, że gdy poruszamy się po przestrzeni, wykończenia materiałów ujawniają się, co zwiększa doświadczenie eksploracji.

Etos Salty Cabins jest prosty: „dostarczamy pięknie wykonane, zaprojektowane przez architektów, neutralne energetycznie domki i małe domy. Wszystkie nasze budynki są produkowane według najwyższych standardów i dostarczane w całości i kompletne bezpośrednio na plac budowy. Każda kabina Salty Cabin została stworzona z najwyższym szacunkiem zarówno dla naszego środowiska, jak i ludzi, z którymi współpracujemy. Wierzymy zarówno w etos skandynawskiego designu, jak i w ich sposób życia. Spędzanie czasu na łonie natury z przyjaciółmi i rodziną to jeden z największych luksusów w życiu. Wysyłamy na terenie całej Australii podczas budowy w Byron Bay w Nowej Południowej Walii – mówią założyciele.

Lokalizacja: Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

Wypocznij w stodole