Sielanka na wyspie Sauvie

Jessica Helgerson Jennifer Pattison Tuohy
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

W tym małym domu Jessica i jej rodzina mieszkali przez cztery lata, planując i budując dom. Znajduje się na pięciohektarowej posiadłości na wyspie Sauvie, 15 minut na północ od Portland.

Dom to ciekawy eksperyment redukcji i ponownego wykorzystania. Nie tylko dlatego, że ma tylko 50 metrów kwadratowych. Nie tylko dlatego, że przebudowano go przy użyciu prawie wyłącznie materiałów z odzysku. Także dlatego, że sam budynek poddawano recyklingowi cztery razy. Zbudowano go po raz pierwszy na początku lat czterdziestych XX wieku jako część Vanport Village. Szybko wzniesiona zabudowa zbudowana z myślą o stoczniowcach. Kiedy Vanport Village została zalana w 1948 roku, ten konkretny mały dom został spławiony w dół rzeki na wyspę Sauvie, gdzie stał się stacją kontrolną gęsi dla myśliwych. Po latach przebudowano go i stał się domem do wynajęcia.

Kiedy Jessica i Yianni kupili nieruchomość, postanowili ją przebudować bez zwiększania istniejącej powierzchni. Pierwszym krokiem było przeprojektowanie wnętrza w celu maksymalnego wykorzystania przestrzeni. „Wielki pokój” obejmuje kuchnię, jadalnię i salon z dużymi, wygodnymi, zabudowanymi sofami, które pełnią funkcję podwójnych łóżek dla gości. Sufit został otwarty w głównej przestrzeni, ale łazienka i sypialnia mają niższe sufity, aby pomieścić sypialnię rodziców na antresoli powyżej, na którą wchodzi się po drabinie z orzecha włoskiego.

Lokalizacja: Sauvie, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Fotograf

Jennifer Pattison Tuohy

Wypocznij w stodole