Skylark Cabin

Barry Connor Design Dennis Radermacher
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Skylark Cabin to okazała bryła delikatnie wtulona w kępowe łąki u podnóża pasma Ben Ohau. Klient poprosił Barry Connor Design o proste odosobnienie z naturalnych materiałów. Miejsce, w którym można dosłownie chłonąć krajobraz, kładąc nacisk na relaks.

Podstawowa forma Skylark Cabin składa się z dwóch przesuniętych otwartych przestrzeni. Jedna zawiera sypialnię i łazienkę i jest ustawiona tak, aby przepuszczać poranne słońce zarówno zimą, jak i latem. Przestrzenie te są zorientowane w stronę gór. Druga obejmuje kuchnię, wejście i część dzienną z bliższym widokiem na Ben Ohau. Złożona forma nawiązuje również do charakterystycznego pokazu lokalnych skowronków z ich kanciastymi, precyzyjnymi i celowymi akrobacjami.

Weranda wejściowa łączy się z wiatą, która składa się z szeregu pomarańczowych ram konstrukcyjnych rozciągających się od linii dachu kabiny. Weranda jest zakotwiczona na drugim końcu do ukrytego bloku magazynowego i stojaków na rowery. Kolor był specyficznym życzeniem klienta i został zastosowany do podkreślenia głównych elementów konstrukcyjnych. Głazy z kamienia naturalnego odzyskane z wykopalisk utworzyły cokół, na którym stoi Skylark Cabin. Zewnętrzna elewacja pokryta jest panelem przeciwdeszczowym z szorstkiego drewna modrzewiowego. Obiekt położony w surowym i ekstremalnym klimacie musiał uwzględnić radykalne zmiany temperatury w ciągu roku. Wybrano okładzinę przeciwdeszczową, ponieważ w miarę upływu czasu będzie ona ulegać działaniu czynników atmosferycznych, a w razie potrzeby można ją również zdjąć i wymienić. Kontrastowe wnętrze z jasnej sklejki bukowej odzwierciedla ciepłe, kremowe odcienie roślinności wokół chaty.

Lokalizacja: Twizel, Nowa Zelandia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Wypocznij w stodole