Studio / Bunkhouse

Cutler Anderson Architects Art Grice
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Dyrektor amerykańskiej firmy Cutler Anderson Architects stworzył mały budynek na terenie swojej rezydencji z widokiem na Puget Sound, który służy zarówno jako jego studio, jak i miejsce, w którym jego córka zaprasza przyjaciół.

Architekt James Cutler z Cutler Anderson Architects stworzył Studio/Bunkhouse dla swojego domu na wyspie niedaleko Seattle. Celem było zbudowanie skromnej przestrzeni, która mogłaby służyć jako studio projektowe i miejsce spotkań dzieci. Konkretnie, architekt wyobraził sobie przestrzeń używaną przez jego najmłodszą córkę podczas nocowania z przyjaciółmi. Stara szopa na narzędzia została zatem zrównana z ziemią, aby zrobić miejsce dla maleńkiej kabiny, która obejmuje 7,4 metrów kwadratowych. Cutler pracował ze swoją 12-letnią córką – jego inne dzieci są już dorosłe i zamężne – przy wylaniu gotowej mieszanki betonowej na fundament. Konstrukcja szkieletu to nieobrobiona daglezja pochodząca z pobliskiego tartaku.

Sztywna izolacja została wbudowana w przegrodę budynku, a ściany zewnętrzne pokryto stalą Corten, która ma współgrać wizualnie z otaczającymi madrone i cedrami. Po zachodniej stronie Studio / Bunkhouse architekt dodał duże przeszklenie, z którego roztacza się rozległy widok na malowniczy krajobraz. Nad głową pochyły dach z głębokim okapem pomaga chronić przeszkloną ścianę przed żywiołami. Wewnątrz, pokój jednoosobowy ma odsłoniętą drewnianą ramę, drewniane podłogi i panele ścienne typu shiplap. Kompaktowa przestrzeń mieści składane łóżko i biurko, które zostały zbudowane na zamówienie przez miejscowego stolarza. Ogrzewanie zapewnia bardzo wydajny żeliwny piec na drewno, który zużywa tylko dwa bloki drewna w ciągu zimowej nocy. Aby umożliwić korzystanie z kabiny podczas przerw w dostawie prądu, architekt dodał 4,5 kW akumulatorów i falownik, które są ukryte za szafkami na dokumenty. Pod piecem ukryta jest mała lodówka, która może działać na zasilaniu bateryjnym.

Lokalizacja: Bainbridge Island, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Wypocznij w stodole