The Cable Hut

Unique Homestays
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

100 lat wcześniej w The Cable Hut w Abermawr znajdowały się dwa rzędy drewnianych ławek wzdłuż dwóch boków, na których umieszczono instrumenty telegraficzne. Wiadomości otrzymane z Irlandii były retransmitowane liniami do londyńskiego biura firmy kablowej, skąd były wysyłane do miejsca docelowego. Trzypiętrowa prycza z tyłu chaty zapewniała sypialnie urzędnikom telegraficznym.

Podczas pierwszej wojny światowej, ze względu na jej znaczenie w zapewnianiu połączenia z Ameryką Północną, stacja była strzeżona przez mały oddział żołnierzy, którzy korzystali z drogi na zewnątrz jako placu apelowego. W 1922 lub 23 roku burza zmyła drogę nad plażą w Abermawr, a wraz z nią zniszczone zostały linie telefoniczne. Następnie stacja została opuszczona, a chata i domek wróciły do posiadłości Tregwynt, na której ziemi stała. Można z tego wywnioskować, że chata i domek nie zostały zbudowane, ale zostały wynajęte z posiadłości Tregwynt i najprawdopodobniej były chatą i magazynem dla dzierżawcy.

W 1951 roku Les i Nora Lane z Londynu odwiedzili te okolice na wakacjach z dziećmi i spodobała im się chata, choć wówczas była opuszczona. Zwrócili się do komandora porucznika Harriesa Burringtona, który w tamtym czasie był właścicielem posiadłości i był w stanie wynająć chatę za 15 funtów rocznie. Następnie kupili go i wyremontowali, przekształcając go w nieruchomość mieszkalną i wykorzystując na wakacje i uroczystości rodzinne. Obecnie The Cable Hut jest wynajmowany jako zakwaterowanie wakacyjne – sami zobaczcie, jak wygląda!

Lokalizacja: Aberbach, Walia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Wypocznij w stodole