The Quarryman’s Bothy

Canopy & Stars
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Usytuowany na skraju Parku Narodowego Yorkshire Dales, na wschód od Forest of Bowland AONB, The Quarryman’s Bothy znajduje się na końcu wyboistej drogi (bardzo wyboistej – trzeba ją przejść pieszo. Z rozległymi wzgórzami rozciągającymi się w oddali, skrawkami sosnowego lasu i zwierzętami pasącymi się na piaszczystych, zielonych wrzosowiskach, The Quarryman’s Bothy znajduje się półtorej mili od najbliższego budynku.

Z zewnątrz widać jego historię, kamień i łupkowy dach. Bryła była kiedyś biurem kierownika budowy kamieniołomu Hunterbark. Minęło 100 lat, a kamień i łupek pozostały niezmienione, ale wnętrze jest zupełnie inne. Wewnątrz jest to idealny kontrast do dzikości na zewnątrz. Kominek na drewno, przy którym można przytulić się na sofie, luksusowa kabina prysznicowa, kamienna umywalka i toaleta w oddzielnej kabinie to czeka na ciebie w tym domku na wynajem. W miejscu znanym jako „dynamitowy kącik”, w którym przechowywano 100 lat temu materiały wybuchowe, obecnie znajduje się opalana drewnem wanna z hydromasażem – osłonięta w małej kamiennej zatoczce na zewnątrz.

Niecałe 10 kilometrów dalej znajdziesz niesamowitą Malham Cove, ogromną kamienną formację, która wystaje w niebo i była wykorzystywana jako miejsce kręcenia Harry’ego Pottera (dlatego wygląda znajomo).

Lokalizacja: Yorkshire, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Wypocznij w stodole