Degmeda Tradycyjne i ponadczasowe rozwiązania w zakresie opalania drewna

Degmeda | Tradycyjne i ponadczasowe rozwiązania w zakresie opalania drewna

  • producent opalanych desek

Degmeda oferuje profesjonalne rozwiązania w opalaniu drewna na bazie tradycyjnej Japońskiej metody Yakisugi ( Shou Sugi Ban ) – konserwacji drewna przy pomocy ognia.

Degmeda oferuje produkty zakonserwowane ogniem w siedmiu wariantach kolorystycznych. Wersja głębokiego zwęglenia, kolory czarny, brązowy, bursztynowy oraz szary. Produkt najwyższej jakości o niezwykłej trwałości. Wykonane z gatunków drewna idealnie sprawdzających się na okładziny zewnętrzne takich jak modrzew syberyjski, świerk skandynawski i niezwykle trwała Accoya®.

Elewacje drewniane to nowoczesne i naturalne rozwiązanie fasady Twojej nowoczesnej STODOŁY.

Shou Sugi Ban – to naturalna metoda obróbki drewna zapewniająca konserwację oraz nadająca estetyki powierzchni drewnianej. Drewno poddane obróbce według sprawdzonej i stosowanej od ok 1700 roku w Japonii techniki, ma naturalnie zapewnioną ochronę przed czynnikami środowiskowymi (ogień, rozkład, owady). Drewno przygotowane w ten sposób jest nie tylko piękne z estetycznego punktu widzenia, ale również przetrwa dziesięciolecia. Produkty te idealnie sprawdzą się jako elementy zewnętrzne elewacji, ogrodzeń, tarasów.

Proces
Opalanie drewna składa się z kilku stosunkowo prostych etapów:

  • Drewno jest poddawane działaniu ognia do osiągnięcia równomiernej struktury;
  • Deski są następnie szczotkowane, aby usunąć drobne cząsteczki;
  • Drewno jest myte przy użyciu wody;
  • Na deski nakładana jest warstwa naturalnego oleju w celu zapewnienia długiej trwałości;

Choć technika ta jest stosowana od wieków, jej ponadczasowe właściwości konserwacyjne świetnie nadają się do dzisiejszych zastosowań we wzornictwie wewnętrznym i zewnętrznym. Efekt opalania drewnem jest nie tylko praktyczny, ale i dekoracyjny.

Czytaj więcej

Zobacz więcej partnerów