Nowoczesna stodoła

Rodzina Kennebunków potrzebowała domu „na zawsze”, a ich stary dom i stodoła, które stały na ich działce z pewnością nie przetrwałyby już długo.
Architekci z firmy Caleb Johnson Studio rozpoczęli pracę od ratowania wszystkiego co się dało ze starych budynków, łącznie z drewnianą konstrukcją dachu, wewnętrznym obiciem drewnianym i drzwiami wewnętrznymi. Dodatkowo architekci pozyskali też szafki i oświetlenie ze starego domu, który został rozebrany w Weston w stanie Massachusetts. Wprowadzając takie elementy do nowego projektu, udało im się stworzyć nowoczesny dom wiejski „ze starą duszą”. Szczególnie widoczne jest to w szkielecie domu.
 
Architekci piszą na swojej stronie internetowej: „System szkieletowy jest tu hybrydą powłoki wspieranej belkami na amalgamacie nowych i starych drewnianych belek, wzmocnionych stalą. Wszystko wykorzystano tak, by nie przesłonić ich tożsamości i funkcji.”
 
Okna Large Marvin i dach z galwanizowanej stali uzupełniają drewnianą elewację.
 
Granitowe bloki skalne z fundamentów starego domu pełnią nowe funkcje na podwórzu. Stare drzwi wewnętrzne zostały odmalowane na żywe kolory, a odsłonięte elementy konstrukcji wewnątrz przypominają o swym pochodzeniu. Stare i nowe łączy się w jedną, spójną całość.

Lokalizacja: Weston, Massachusetts, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA
więcej

zdjęcia

komentarze

zobacz ten wpis na FB