Nowoczesna stodoła

Nowoczesne budownictwo cechuje się prostotą, pięknem, komfortem i minimalnym wpływem na środowisko naturalne. System grzewczy powinien wpisywać się w te założenia, będąc do tego jak najmniej awaryjny i korzystnie wpływać na zdrowie i samopoczucie mieszkańców. Ogrzewanie w systemie Red Snake, spełnia wszystkie te wymagania, jednocześnie zostawiając w kieszeni inwestora spory zasób gotówki w stosunku do innych systemów grzewczych.
Optymalny kosztowo
Budowane dziś domy są bardzo energooszczędne. Wynika to z przepisów, dostępności technologii, coraz wyższej jakości wykonawstwa i świadomości inwestorów. W takim domu, koszty ogrzewania będą niskie, niezależnie od rodzaju paliwa. Koszty serwisowania i amortyzacji kotłów stałopalnych, gazowych czy pomp ciepła oraz ich infrastruktury towarzyszącej stanowią znaczący koszt w eksploatacji ze względu na ich znaczny stopień skomplikowania oraz na warunki pracy w wysokich temperaturach i ciśnieniu. Folie grzewcze, wytwarzające ciepło w sposób oporowy, nie wymagają serwisowania a ich żywotność jest równa żywotności domu.
Inwestycja w gotowy system grzewczy Red Snake to koszt od 70 zł za m2 powierzchni ogrzewanej. To nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych mniej niż w przypadku innych systemów.
Koszt eksploatacji w zależności od klasy energetycznej i wielkości domu mieści się zazwyczaj w granicach 1000-3000 zł.

Dom Zero-energetyczny…
…. to taki dom, który zużywa i produkuje taką samą ilość energii, a więc w bilansie wychodzi „na zero”. Dzięki ustawie o OZE istnieje możliwości magazynowania w sieci energii wyprodukowanej latem i wykorzystania jej do ogrzewania zimą. Zastosowanie systemu Red Snake, w połączeniu z własną elektrownią słoneczną pozwala zmniejszyć rachunki za ogrzewanie do zera. Ekologia i ekonomia w tym przypadku idą w parze.

Budowa folii Red Snake
System ogrzewania podczerwienią Red Snake, zbudowany jest z cienkich warstw, które w połączeniu ze sobą, tworzą niezwykle wytrzymałą i odporną na czynniki zewnętrzne folię grzewczą. Elementem grzewczym, jest mata karbonowa, której jednorodna struktura grzeje całą swoją powierzchnią, w odróżnieniu od innych folii dostępnych na rynku. Wyeliminowano w ten sposób możliwość przepalenia się elementu grzewczego. Nie występuje żadne spalanie, a co za tym idzie, nie istnieje zagrożenie zatrucia dwutlenkiem węgla, pożaru czy eksplozji. Włókno węglowe zalaminowano kilkoma warstwami tworzyw dla zwiększenia wytrzymałości mechanicznej i zapewnienia całkowitej szczelności. Taka budowa oraz sposób wytwarzania ciepła, ograniczają awaryjność jedynie do uszkodzeń mechanicznych.

Słońce w domu
Ogrzewanie foliami Red Snake odbywa się za pomocą podczerwieni, nazywanej energią życia, znanej z kąpieli słonecznych. Jest to zdrowy i komfortowy sposób przekazywania ciepła, stosowany w sanatoriach czy saunach. Nie powoduje unoszenia się kurzu, nie wydziela żadnych dźwięków czy wibracji - działanie ogrzewania podczerwienią jest ciche i czyste.  Alergicy mogą również odetchnąć lepszym powietrzem niż w przypadku ogrzewania grzejnikowego. Z aspektów zdrowotnych, warto również wspomnieć o badaniu folii grzewczej Red Snake przeprowadzonym na Politechnice Wrocławskiej, które wykazało całkowite bezpieczeństwo w zakresie wpływu pola elektromagnetycznego na człowieka.

Dowolność aranżacji
Folie grzewcze Red Snake mogą być montowane w podłodze, ścianie i suficie. Cechą podczerwieni jest to, że za każdym razem efektywność grzania jest tak samo wysoka a sprawność systemu jest na poziomie 99 %. Schowanie systemu grzewczego pod podłogę lub w sufit daje dowolność aranżacji wnętrza. 
więcej