Nowoczesna stodoła

Znana londyńska firma Buckley Gray Yeoman zamieniła przestronną, wiktoriańską stodołę w nowoczesny dom z rustykalnym duchem.
Zachowując przestronność i wielkość oryginalnej, drewnianej konstrukcji, architekci zaplanowali renowację, która miała być wyrazem szacunku dla industrialnego dziedzictwa tego budynku, tworząc w nim jednak współczesny, wygodny dom. Jak powiedział architekt Richard Buckley: „Połączenie starego i nowego zostało wprowadzone dzięki starannemu planowaniu całego projektu”.
Nieruchomość znajduje się w małej wiosce Thornham Magna w wiejskiej okolicy Suffolk i oddalona jest od Londynu o zaledwie dwie godziny jazdy samochodem. Projekt łączy dwa budynki – odnowioną stodołę oraz stojącą naprzeciwko szopę, którą również objęto renowacją. Stoją one na sporej, malowniczej działce o powierzchni około hektara. W części frontowej działki znajduje się piękny, zadbany ogród, odgrodzony kamiennym murem. Reszta działki jest otwarta i łączy się z okolicznym parkiem.
Przestrzeń głównej stodoły została zorganizowana na dwóch poziomach, a architekci wyeksponowali miejscami dużą wysokość budynku, dodając też spore przeszklenia, sięgające od podłogi po sam dach.
Z holu wejściowego wchodzi się do otwartej kuchni i jadalni, która wychodzi na zamknięty murem ogród. Wysoki sufit nadaje tej przestrzeni charakteru bardziej „loftowego”. Na parterze znajdują się jeszcze trzy sypialnie, gabinet oraz pomieszczenie gospodarcze. Główny salon został urządzony na poziomie wyższym, gdzie znalazła się także sypialnia główna z własną łazienką.
Drugi budynek to dawna wozownia, którą również zorganizowano na dwóch poziomach. Na parterze znajduje się warsztat, garaż i przestrzeń do przechowywania różnych rzeczy. Poziom wyższy został podzielony na salon z sypialnią i łazienką, oraz duże, otwarte pomieszczenie z kuchnią, salonem i jadalnią, które jest idealne dla gości.
 
 Lokalizacja: Thornham Magna, Suffolk, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA
 
więcej

komentarze

zobacz ten wpis na FB